Próximas actuaciones / Actuaciones vinientes / Actuaciois

 

AGOSTO / AGOSTU

 

Festival tonada y monólogu

Arroes

Domingu 6

20.00

XUAN SOLDÁU

Plaza l´ayuntamientu

TINÉU

Xueves 17

19.30

Monólogos de Sindo

El Bodegón

TRUBIA

Vienres 18

20.30

Cuentos

Vibaño (Llanes)

Sábadu 19

19.30

TALLER DE MONOLOGUISMU ASTURIANU

Centru Polivalente de La Baragaña

CANDÁS

Del 21 al 25

De 18.00 a 21.00


 

XUNETU / JULIO

 

Jovellanos... y ellas

(Con La Tejedora de Sueños)

Plaza del Puertu de Candás

Domingu 2

19.00

Meu bolo y eu

(contacontos)

Casa Cultura - Parque

A VEIGA (Vegadeo)

Venres 14

19.00

Juglarías

ORALLO (León)

Sábado 15

17.30

El Pola: memories d´un quinqui

(leyendes urbanes)

Carpa Xixón Sí Puede

Semana Negra. XIXÓN

Sábadu 15

21.30

Cuentos infantiles

Palacio Flórez Estrada

Pola de Somiedo

Miércoles 19

19.30

Cuentos y monólogos tradicionales

Palacio Flórez Estrada

Pola de Somiedo

Jueves 20

19.30

Cuentos

Folixa pola paz

Muséu del Pueblu d´Asturies. XIXÓN

Domingu 23

12.30

LA VIDA DE XUANQUI

(Comunata Comediantes)

Teatru Prendes

CANDÁS

Vienres 28

23.00

Cellero´l monologuista

Las Cuestas de Trubia

Sábadu 29

20.30


XUNU / JUNIO

 

El Pola torna a l´istitutu

IES Selgas

CUIDEIRU

Xueves 1

9.25

Ecolocuentos

Biblioteca de La Lluz

Avilés

Xueves 1

12.00

Mitoloxíes

CRA Alto Nalón

Vienres 2

10.00

Ecolocuentos

CEPB Cabañaquinta

Vienres 2

12.00

La praviana de Madrid

(Con Ververemos Teatro)

Auditoriu de La Pola

Siero

Vienres 2

Jovellanos... y ellas

(Con La Tejedora de Sueños)

Plaza del Puertu de Candás

Domingu 4

19.00

Meu bolo y eu

(contacontos)

CP Ramón de Campoamor

NAVIA

Lunes 5

10.00

Meu bolo y eu

(contacontos)

CP Valdepares (El Franco)

Luns 5

12.00

Meu bolo y eu

(contacontos)

CP Darío Freán Barreira

Jarrio (Coaña)

Martes 6

10.00

Quijote 400 y pico

CERPA

Rivas Vaciamadrid

Jueves 8

11.00

Quijote 400 y pico

CERPA

Rivas Vaciamadrid

Viernes 9

10.00 / 11.30

Largo viaje hacia el norte

(cuentos y romances de la Ruta de la Plata)

Café Libertad

Libertad, 8. Madrid

Sábado 10

19.30

Meu bolo y eu

(contacontos)

CP Príncipe de Asturias

Tapia de Casariego

Luns 12

10.00

Meu bolo y eu

(contacontos)

Auditorio de A Caridá

Luns 12

12.00

Meu bolo y eu

(contacontos)

Casa Cultura

Figueras (Castripol)

Martes 13

12.00

Cellero´l monologuista

Residencia del ERA

Riañó

Martes 13

17.30

Meu bolo y eu

(contacontos)

CP Aurelio Menéndez

Ibias

Mércores 14

12.00

Cuentos

Teatru Toreno

Cangas del Narcea

Miércoles 14

18.00

Meu bolo y eu

(contacontos)

CRA Villayón

Xoves 15

9.45

As miserias de Lázaro de Tormes

CRA Villayón

Xoves 15

12.00


 

MAYO / MAYU / MAIO  2017

 

Mitologías

Centro Cultural Los Canapés

AVILÉS

Miércoles 3

18.00

XUAN SOLDÁU

Casa Cultura

L´Infiesto

Vienres 5

20.00

Cellero´l monologuista

Asociación Vecinos Nuevu Xixón

(Peñasanta de Enol, 5)

Sábadu 6

22.00

Jovellanos... y ellas

(Con La Tejedora de Sueños)

Plaza del Puertu de Candás

Domingu 7

19.00

Mitoloxíes

CP Ramón de Campoamor

XIXÓN

Miércoles 10

10.30

Ecolocuentos

CP Pinzales

XIXÓN

Miércoles 10

12.30

Cuentos

Casa Cultura de Somiedo

Vienres 12

12.00

Mitologías

Biblioteca Bances Candamo

AVILÉS

Vienres 12

18.00

La caja mágica

(cuentos)

Feria del libro de LEÓN

Sábado 13

18.30

Largo viaje hacia el norte

(Historias y romances de la Ruta de la Plata)

Feria del libro de LEÓN

Sábado 13

21.30

Lázaro de Tormes

IES Dominicos

XIXÓN

Lunes 15

12.00

Mitoloxíes

CP Manuel Álvarez Iglesias

Salinas (Castrillón)

Miércoles 17

10.30

El Pola torna a l´istitutu

IES Emilio Alarcos

XIXÓN

Miércoles 17

13.35

Mitologías

Biblioteca de La Luz

AVILÉS

Miércoles 17

18.00

El Pola torna a l´istitutu

IES PRAVIA

Xueves 18

10.50

Ecolocuentos

CP Fozneldi

UVIÉU

Vienres 19

10.00

El Pola torna a l´istitutu

IES Pando

UVIÉU

Vienres 19

12.40

La praviana de Madrid

(Con Ververemos Teatro)

Centru Cultura Valey

Piedras Blancas

Sábadu 20

20.00

Ecolocuentos

CP Manuel Fernández Juanco

RIBESEYA

Llunes 22

10.00

Mio güelu y yo

CP Reconquista

CANGUES D´ONÍS

Llunes 22

12.30

Mitoloxíes

CP Príncipe Felipe

NAVELGAS

Martes 23

15.30

Mitologías

Biblioteca de La Carriona

AVILÉS

Miércoles 24

18.00

Muestra de la

ESCUELA DE MONÓLOGU Y TRADICIÓN ORAL

Espaciu Cultural LA MANZORGA

Xixón

Sábadu 27

19.00

Festival d´AICA

(Asociación d´Intérpretes de la Canción Asturiana)

La Llosa

UVIÉU

Domingu 28

17.00

Mitoloxíes

Casa Cultura

Riosa

Miércoles 31

12.45

Escuela de Monólogu y Narración Oral

Espaciu Cultural LA MANZORGA

Xixón

A los sábados

11.00 – 13.00

Taller de narración oral

Librería El bosque de la maga Colibrí

XIXÓN

Los jueves

18.00 – 20.00

Taller de Teatro y Cuentos

(Con Vanessa Peña)

CP La Canal

LLUANCO

Los martes

16.45 – 18.15

Taller de Lectura

(Vanessa Peña)

CP Felechosa

Los miércoles


 

ABRIL 2017

 

Mitologías

Biblioteca Municipal

Villaescusa (Cantabria)

Lunes 3

18.30

Me lo contaban en casa

Colegio Público

Olloniego

Martes 4

11.00

Me lo contaban en casa

Biblioteca de Vallobín

Oviedo

Martes 4

18.00

Me lo contaban en casa

Biblioteca de Trubia

Oviedo

Miércoles 5

11.00

Me lo contaban en casa

Biblioteca de la Corredoria

Oviedo

Miércoles 5

18.00

Me lo contaban en casa

Biblioteca deVentanielles

Oviedo

Jueves 6

18.00

JUAN SOLDADO

La Alberca

(Salamanca)

Sábado 8

LA VIDA DE XUANQUI

Centru Municipal El Llano

XIXÓN

Llunes 10

19.00

La caja mágica

Escuela Infantil San Cucao

Llanera

Lunes 17

9.00

La caja mágica

Escuela Infantil

Posada de Llanera

Lunes 17

10.30 / 11.30

Me lo contaban en casa

Biblioteca Pumarín

Oviedo

Lunes 17

18.00

La caja mágica

Escuela Infantil

Lugo de Llanera

Martes 18

9.30 / 10.30

Me lo contaban en casa

Biblioteca San Lázaro

Oviedo

Martes 18

18.00

Me lo contaban en casa

Biblioteca San Claudio

Oviedo

Miércoles 19

18.00

Cuentos tradicionales y monólogos

Centro Juvenil Apolo

San Jorge de Heres (Gozón)

Miércoles 19

20.30

JUAN SOLDADO

Auditorio de Santa Marta de Tormes

(Salamanca)

Viernes 21

12.00

La caja mágica

Centro Cultural

Almodóvar del Campo

Martes 25

11.00  / 12.00 / 13.00

Me lo contaban en casa

Biblioteca Ciudad Naranco

Oviedo

Miércoles 26

18.00

Me lo contaban en casa

Biblioteca Villa Madalena

Oviedo

Jueves 27

18.00

Bebecuentos

Escuela Infantil

Lugo de Llanera

Viernes 28

10.30

Me lo contaban en casa

Biblioteca La Granja

Oviedo

Viernes 28

18.00

JUAN SOLDADO

Teatro León Felipe

Sequeros (Salamanca)

Sábado 29

18.00

Escuela de Monólogu y Narración Oral

Espaciu Cultural LA MANZORGA

Xixón

A los sábados

11.00 – 13.00

Taller de narración oral

Librería El bosque de la maga Colibrí

XIXÓN

Los jueves

18.00 – 20.00

Taller de Teatro y Cuentos

(Con Vanessa Peña)

CP La Canal

LLUANCO

Los martes

16.45 – 18.15

Taller de Lectura

(Vanessa Peña)

CP Felechosa

Los miércoles


 

MARZU / MARZO - 2017

Cuentos de la caja mágica

Biblioteca Municipal

Camargo (CANTABRIA)

Martes 7

18.00

II Festival del monólogu asturianu

Nuevu Teatru

LA FELGUERA

Vienres 17

20.15

La praviana de Madrid

(Con Ververemos Teatro)

Teatru Filarmónica

UVIEO

Sábadu 18

20.00

Cuentos de la caja mágica

Biblioteca de El Berrón

Vienres 24

18.00

Residencia artística: Pasos de Lope de Rueda

Con Comunata Comediantes

Teatru de la Llaboral

Del 2 al 25

Escuela de Monólogu y Narración Oral

Espaciu Cultural LA MANZORGA

Xixón

A los sábados

11.00 – 13.00

(Abierta matrícula todo el mes)

Taller de Teatro y Cuentos

(Con Vanessa Peña)

CP La Canal

LLUANCO

Los martes

16.45 – 18.15

Taller de Lectura

(Vanessa Peña)

CP Felechosa

Los miércoles

Taller de narración oral

Librería El bosque de la maga Colibrí

XIXÓN

Los jueves

18.00 – 20.00


 

FEBRERU / FEBRERO / FEBREIRO - 2017

 

Bebecuentos

(n´asturiano)

Escuela Infantil El Quirinal

AVILÉS

Martes 21

10.00 /  10.30

Bebecuentos

(n´asturiano)

Escuela Infantil La Toba

AVILÉS

Miércoles 22

10.00

Bebecuentos

(n´asturiano)

Escuela Infantil La Madalena

AVILÉS

Miércoles 22

11.00

LA VIDA DE XUANQUI

Espaciu Escénico EL HUERTO

Xixón

Vienres 24

21.00

LA VIDA DE XUANQUI

Espaciu Escénico EL HUERTO

Xixón

Sábadu 25

20.30

Escuela de Monólogu y Narración Oral

Espaciu Cultural LA MANZORGA

Xixón

A los sábados

11.00 – 13.00

(Abierta matrícula todo el mes)

Taller de Teatro y Cuentos

(Con Vanessa Peña)

CP La Canal

LLUANCO

Los martes

16.45 – 18.15

Taller de Lectura

(Vanessa Peña)

CP Felechosa

Los miércoles


XINERU / ENERO / XANEIRO – 2017

 

Asambea de AEDA

(Asociación de Profesionales de la Narración Oral en España)

Biblioteca Pública

ALCALÁ DE HENARES

Jueves 12 y Viernes 13

Taller de Teatro y Cuentos

(Con Vanessa Peña)

CP La Canal

LLUANCO

Los martes

16.45 – 18.15

Taller de Lectura

(Vanessa Peña)

CP Felechosa

Los miércoles


 

AVIENTU / DICIEMBRE / DECEMBRO

 

Animales racionales

(cuentos)

Biblioteca Pública Jovellanos

XIXÓN

Sábadu 3

12.00

Cellero´l Monologuista

La Franca

(Colombres)

Sábadu 3

18.30

Cuentos

Casino de Llanes

Xueves 8

12.30

LA VIDA DE XUANQUI

(Comunata Comediantes)

Auditoriu Casa Cultura Teodoro Cuesta

MIERES

Vienres 16

20.00

Contábenmelo en casa

Biblioteca Pérez de Ayala

UVIÉU

Sábadu 17

12.00

Festival d´AICA

(Asociación d´Intérpretes de la Canción Asturiana)

Escueles de Llogrezana

CARREÑO

Sábadu 17

19.00

Presentación del llibru “Del chigre” +

Actuación de Pelayín

Local de Partycipa

Cai Paraíso, 5. UVIÉU

Xueves 22

19.00

LA VIDA DE XUANQUI

(Comunata Comediantes)

Llocal Social La Manzorga

XIXÓN

Vienres 23

19.00

QUIJOTE 400 Y PICO

Festival AVILA DE CUENTO

Miércoles 28

18.00

Chiquicuentos

Festival AVILA DE CUENTO

Jueves 29

QUIJOTE 400 Y PICO

Festival AVILA DE CUENTOS

Jueves 29


 

PAYARES / NOVIEMBRE / NOVEMBRO

 

Bebecuentos

Escuela Infantil

Nuevu Xixón

Vienres 4

10.30

LA VIDA DE XUANQUI

(Comunata Comediantes)

Espacio Escénico El Huerto

XIXÓN

Vienres 4

21.00

JUAN SOLDADO

Salón de actos

Biblioteca Pérez de Ayala (Oviedo)

Domingo 6

12.00

Bebecuentos

E.I. Los playinos

Xixón

Llunes 7

10.30

La praviana de Madrid

(Con Ververemos Teatro)

Centru Municipal

Pumarín – Xixón Sur

Llunes 7

19.00

Bebecuentos

E.I. Nuevu Roces

Xixón

Martes 8

10.30

Bebecuentos

E.I. Atalía

Xixón

Miércoles 9

10.30

Bebecuentos

E.I. Viesques

Xixón

Xueves 10

10.30

Monólogu y tradición oral:

 l´orixe y l´anovación d´un xéneru únicu

Comunicación nes XXXV Xornaes Internacionales d´Estudiu

Facultá de Filosofía y Lletres. Universidá d´Uvieu

Entama: Academia de la Llingüa Asturiana

Xueves 10

17.15

JUAN SOLDADO

Teatro San Francisco

LLEÓN

Sábado 12

18.00

JUAN SOLDADO

Teatro San Francisco

LLEÓN

Domingo 13

12.00

QUIJOTE 400 Y PICO

Teatru de L´Entregu

Martes 15

11.30

Bebecuentos

E.I. Tremañes

Xixón

Miércoles 16

10.30

Bebecuentos

E.I. Los raitanes

Xixón

Xueves 17

10.30

Bebecuentos

E.I. Montevil

Xixón

Vienres 18

10.30

Festival d´AICA

(Asociación d´Intérpretes de la Canción Asturiana)

Escueles de Limanes

(Siero)

Sábadu 19

21.00

Bebecuentos

E.I. La Camocha

Xixón

Llunes 21

10.30

Bebecuentos

E.I. Escolinos

Xixón

Martes 22

10.30

Bebecuentos

E.I. La Serena

Xixón

Miércoles 23

10.30

Festival d´AICA

(Asociación d´Intérpretes de la Canción Asturiana)

Residencia de Mayores

LLANES

Miércoles 23

17.00

Bebecuentos

E.I. Pegoyinos

Xixón

Xueves 24

10.30

LA VIDA DE XUANQUI

Atenéu de La Calzada

Xixón

Xueves 24

19.30

Cuentos, cháchares y parolaes

Factoría Cultural

Avilés

Vienres 25

19.00

XAN SOLDADO

Sala Agustín Magán (Santa Marta)

Santiago de Compostela

Domingo 27

12.30

Cellero el Monologuista

Pub Atlántico

SANTIAGO DE COMPOSTELA

Martes 29

21.00


 

OCHOBRE / OUTUBRO / OCTUBRE

 

JUGLARÍAS

Alar  el rey (Palencia)

“Día de la provincia”

Sábado 1

12.45

La praviana

(Con Ververemos Teatro)

Nuevo Teatro de La Felguera

Sábado 8

20.15

JUAN SOLDADO

Bienal Internacional de Teatro de Actor

Auditorio de CUENCA

Lunes 17

12.15

JUAN SOLDADO

Bienal Internacional de Teatro de Actor

Auditorio de CUENCA

Lunes 17

20.30

Cellero el Monologuista

“Directo Cuenca”. Teatro Nocturno

CUENCA

Martes 18

23.00

LA VIDA DE XUANQUI

Nuevo Teatro de La Felguera

Sábadu 22

20.15

JUAN SOLDADO

Teatro Miguel Fleta

UTEBO (Zaragoza)

Sábado 29

18.00


SETIEMBRE

 

Chiquicuentos

Casa de Cultura

Vilecha (León)

Sábado 3

20.00

La praviana de Madrid

(Con Ververemos Teatro)

Auditorio de Pravia

Domingu 4

20.30

Jovellanos... y ellas

Con La Tejedora de Sueños

Puerto de Candás

Sábadu 10

19.00

Festival d´AICA

(Asociación d´Intérpretes de Canción Asturiana)

Teatro El Llar

Les Vegues (Corvera)

Domingo 11

19.00

JUAN SOLDADO

Sala La Nao

MADRID

Sábado 17

12.30

JUAN SOLDADO

Sala La Nao

MADRID

Domingo 18

12.30

Cuentos

Teatro Toreno

CANGAS DEL NARCEA

Miércoles 28

18.00

 


 

AGOSTO / AGOSTU

 

Mi abuelo y yo

Casa Asturias

Navatejera. LEÓN

Jueves 4

19.00

Cuentos

Parque de Les Vegues

CORVERA

Vienres 5

19.00

Cellero´l monologuista

Monasterio de Carracedo

León

Sábadu 6

23.00

JUAN SOLDADO

Paseo del Cristo

TORRALBA DE CALABRAVA

Jueves 11

22.30

Jovellanos... y ellas

Con La Tejedora de Sueños

Puerto de Candás

Sábadu 13

19.00

Juglarías

Valencia de don Juan

León

Domingo 14

13.00

EL REI PELAYO

na carroza de l´agrupación “como yera antes”

Valdesoto

Llunes 15

dende les 17.00

XAN SOLDADO

Casa de cultura

SANTALLA D´OSCOS

Miércoles 17

20.30

Cellero´l monologuista

Certamen de narradores tradicionales

Celadilla del Páramo (León)

Miércoles 24

19.30

Jovellanos... y ellas

Con La Tejedora de Sueños

Puerto de Candás

Domingu 28/

19.00

TALLER DE MONOLOGUISMU ASTURIANU

Y TEATRU COSTUMISTA

Centru Polivalente de La Baragaña

CANDÁS

Del 22 al 26

De 18.00 a 21.00


 

XUNETU / JULIO

 

Festival d´AICA

(Asociación d´Intérpretes de Canción Asturiana)

Escueles de La Collada

SIERO

Domingu 3

16.00

Sindo: Tengo casería

Parque de Rozaes

BIMENES

Vienres 8

19.30

Presentaciones nel Festival Intercélticu d´Avilés

Info en: http://fia.esbardu.org/

AVILÉS

Del martes 26

Al domingu 31

 


 

XUNU / JUNIO

LÁZARO DE TORMES

Colegio Hipatia

RIVAS VACIAMADRID

Viernes 3

10.00 / 11.30

Mitologías

Librería Muga

MADRID

Sábado 4

12.30

XUAN SOLDÁU

CEPB Pola de Ayande

Llunes 6

13.00

Mitoloxías

CP Pedro Penzol

Puerto Vega

Martes 7

10.00

Mitoloxías

CRA Castripol (Figueras)

Martes 7

12.00

Mitoloxías

CP Valdepares

Miércoles 8

10.00

Ecolocontos

CP Jesús Alvarez Valdés

A CARIDÁ

Miércoles 8

10.45

Mitoloxías

CP Ramón de Campoamor

NAVIA

Xoves 9

10.00

Ecolocontos

CP Príncipe de Asturias

TAPIA

Xoves 9

12.00

LLÁZARO DE TORMES

IES N.º 1

XIXÓN

Vienres 10

12.00

Cuentos, chácharas y paroladas

Casa Cultura

LLANES

Sábadu 11

12.30

QUIJOTE 400 Y PICO

Casa  Cultura

Grandas de Salime

Sábadu 11

19.30

LLÁZARO DE TORMES

IES Sánchez Lastra

MIERES

Llunes 13

12.20

Piquicuentos

Biblioteca Municipal

GRAU

Llunes 13

18.00

XUAN SOLDÁU

CP Clara Campoamor

Riaño

Martes 14

12.00

LLÁZARO DE TORMES

IES La Luz

Avilés

Miércoles 15

12.00

LLÁZARO DE TORMES

IES Aramo

UVIÉU

Xueves 16

12.45

Monólogos de Sindo

L´ARTESANA

La Felguera

Domingu 26

13.30


 

MAYU / MAYO / MAIO

 

Contábanmelo en casa

Biblioteca municipal

GRAU

Miércoles 4

18.00

Animación teatral: Lazarillo y Cervantes

Recreación del Siglo de Oro

(Asociación Kérberos) Arroyomolinos

Sábado 7 y Domingo 8

LÁZARO DE TORMES

Recreación del Siglo de Oro

Escenario central. Arroyomolinos

Sábado 7

21.30

Mitoloxíes

Paraninfo. Llaboral

XIXÓN

Llunes 9

10.30

Mio güelu y yo

CP Asturias

XIXÓN

Martes 11

10.00

Mitoloxíes

CP Buenavista II

UVIÉU

Martes 11

12.30

JUAN SOLDADO

Sala Cero

36 Feria Internacional del Títere

SEVILLA

Viernes 13 y Sábado 14

11.00 / 19.00

Cellero´l monologuista

Restaurante Peñamea

LLANERA

Llunes 16

Aprox. 16.30

Mio güelu y yo

CRA Corona

Ceceda

Martes 17

10.00

Mitoloxíes

CP Xentiquina

LIERES

Martes 17

12.15

 

Mitoloxíes

CP Candamo

Miércoles 17

10.00

Mio güelu y yo

CP Versalles

AVILÉS

Miércoles 18

13.00

Mitoloxías

CP San Miguel

Lluarca

Xueves 19

11.00

Mitoloxías

CP Padre Galo

Lluarca

Xueves 19

13.00

QUIJOTE 400 Y PICO

Teatro Filarmónica

OVIEDO / UVIÉU

Viernes 20

20.00

El Pola torna al institutu

IES Ramón Areces

GRAU

Llunes 23

13.00

El Pola torna al institutu

IES Feijoo

XIXÓN

Martes 24

10.05

El Pola torna al institutu

IES Mata Jove

XIXÓN

Martes 24

11.45

Mio güelu y yo

CP Santa Eulalia de Mérida

Pravia

Miércoles 25

10.00

Mitoloxíes

Casa Cultura

L´ARENA

Miércoles 25

12.00

Ecolocuentos

LLANES

Xueves 26

10.00

El Pola torna al institutu

IES Llanes

Xueves 26

11.30

Mitoloxías

Parres

Xueves 26

14.30

El Pola torna al institutu

IES Doña Jimena

XIXÓN

Vienres 27

10.15

La Praviana

(con Ververemos Teatro)

Casa Cultura

MIERES

Vienres 27

20.30

Muestra del Cursu de Monólogos

Cajastur

Les Meanes, Avilés

Sábadu 28

18.00

Animación teatral:

Rei Pelayo / Borrachu del mercáu

PAMPIEDRA

(Llangréu)

Domingu 29

LLÁZARO DE TORMES

IES

Cangas del Narcea

Llunes 30

13.00

LLÁZARO DE TORMES

IES Arzobispo Valdés-Salas

Salas

Martes 31

11.25

III CURSU DE MONÓLOGU ASTURIANU

Agrupación Artística Gijonesa

A los sábados

De 11.00 a 1300


 

ABRIL  2016

 

LA VIDA DE XUANQUI

(Comunata Cepiola Comediantes)

Sala Aqua

Acuariu de Xixón

Sábadu 2

19.00

LA VIDA DE XUANQUI

(Comunata Cepiola Comediantes)

Sala Aqua

Acuariu de Xixón

Domingu 3

19.00

El juglar Bandurrio

(Animación medieval)

Feria Medieval

ARROYOMOLINOS (Madrid)

http://www.ayto-arroyomolinos.org/el-9-y-10-de-abril-ven-a-arroyomolinos-a-disfrutar-de-la-feria-medieval/

Sábado 9

 

 Domingo 10

La Praviana

(con Ververemos Teatro)

Teatru Xovellanos

XIXÓN

Domingu 17

20.30

QUIJOTE 400... y pico

Mercado del Fontán

OVIEDO

Viernes 22

11.30

QUIJOTE 400... y pico

“Alcalá Cuenta”

Antiguo Hospital de Santa María la Rica

ALCALÁ DE HENARES

Viernes 22

21.00

Cuentos

(“La plaza de los cuentos”)

Plaza de Palacio

ALCALÁ DE HENARES

Sábado 23 y Domingo 24

12.30

JUAN SOLDADO

Casa de Cultura

LUGONES

Lunes 25

18.00

XUAN SOLDÁU

Nuevo Teatro de La Felguera

LLANGRÉU

Martes 26

10.30

Animación teatral

Alcuentros de la mocedá cola llingüa

Xardín Botánicu. XIXÓN

Xueves 28

10.00 a 13.00

Bebecuentos

Escuela Infantil “Nube de algodón”

ORGAZ (Toledo)

Viernes 29

10.30 / 11.30

QUIJOTE 400... y pico

Biblioteca Pública del Estado

CIUDAD REAL

Viernes 29

19.30

 


 

MARZO / MARZU  2016

 

Monólogos de Sindo

“Escuela de la vida”. La Casa Azul

NAVIA

Vienres 4

19.30

Cuentos, chácharas y paroladas

Biblioteca Municipal

EL BERRÓN (Siero)

Vienres 11

18.00

Monólogos de Sindo

Plaza Doze

Plaza de la Luz. XIXÓN

Domingu 13

13.30

Animales... como tú

Biblioteca Municipal

PLASENCIA

Viernes 18

18.15

Contábanmelo en casa

Biblioteca Jovellanos

XIXÓN

Sábado 26

12.00

III Escuela de Monologuistes

Agrupación Artística Gijonesa

Severo Ochoa, 24. XIXÓN

A los sábados

de 11.00 a 13.00

 


FEBRERU / FEBRERO / FEBREIRO - 2016

 

LA VIDA DE XUANQUI

(Comunata Cepiola Comediantes)

Espaciu Aqua

XIXÓN

Sábadu 6

20.00

LA VIDA DE XUANQUI

(Comunata Cepiola Comediantes)

Espaciu Aqua

XIXÓN

Domingu 7

19.00

Monólogos de Sindo

Residencia Santa Cecilia

La Pola Siero

Vienres 12

18.00

Presentación del Blog “Ayúdote yo” de dellos Servicios de Normalización Llingüística + Monologuín pa neños

Centru Polivalente de La Baragaña

 Candás

Vienres 19

11.15

Monólogos de Sindo

Centru Parroquial

Vega de Poja (Siero)

Sábadu 20

20.00

III Escuela de Monologuistes

Agrupación Artística Gijonesa

A los sábados

de 11.00 a 13.00

(Matrícula abierta mientres el mes de Febreru)

 


 

XINERU / ENERO / XANEIRO – 2016

 

XUAN SOLDÁU

CP Xovellanos

Asoc. Reciella. XIXÓN

Llunes 4

19.00


 

AVIENTU / DICIEMBRE / DECEMBRO

 

Bebecuentos

Biblioteca Pública

CANGAS DEL NARCEA

Miércoles 2

18.00

Bebecuentos

Casa Cultura de Llangréu

Xueves 3

18.00

El Pola: Memories d´un quinqui

Casino de Xixón

L´Arribada

Xueves 3

20.00

Cellero´l Monologuista

Residencia Valentín

La Pola de Siero

Vienres 4

11.30

Cuentos

Escuelas de Balmori

Llanes

Sábado 5

19.00

Cellero´l Monologuista

Homenaxe al monologuista “El Alcalde”

Casa Conceyu de CABRANES

Sábadu 5

22.00

LA VIDA DE XUANQUI

(Comunata Cepiola Comediantes)

Espaciu Aqua

XIXÓN

Sábadu 12

19.00

LA VIDA DE XUANQUI

(Comunata Cepiola Comediantes)

Espaciu Aqua

XIXÓN

Domingu 13

19.00

Monólogos de Sindo

Festival d´AICA

Hogar del Pensionista de Siero

Sábadu 19

19.00

Animales... como tu

Casa Cultura

CAMPOMANES (Lena)

Miércoles 23

11.30

JUAN SOLDADO

Teatro Lagrada

MADRID

Sábado 26

12.30

JUAN SOLDADO

Teatro Lagrada

MADRID

Domingo 27

12.30

JUAN SOLDADO

Teatro Lagrada

MADRID

Lunes 28

12.30

JUAN SOLDADO

Teatro Lagrada

MADRID

Martes 29

12.30

JUAN SOLDADO

Casa de Cultura

GAMA (Cantabria)

Miércoles 30

19.30

 


 

PAYARES / NOVIEMBRE / NOVEMBRO

 

Bebecuentos

Escuela Infantil

 L´Entregu

Martes 3

10.00

Bebecuentos

Escuela Infantil

 Sotrondio

Martes 3

11.30

El Pola torna al institutu

IES Lluces

Miércoles 4

13.00

Mitoloxíes

CP Rioturbio

MIERES

Xueves 5

9.30

Mitoloxíes

CP Santiago Apostol

MIERES

Xueves 5

11.30

Mitoloxíes

CP  Teodoro Cuesta

MIERES

Xueves 5

13.00

JUAN SOLDADO

Teatro del Barrio

MADRID

Sábado 7

17.30

Paso-y a un amigu míu: llendes urbanes

IES n.º 5

AVILÉS

Miércoles 11

12.45

LLÁZARO DE TORMES

IES Mata Jove

XIXÓN

Xueves

12.40

JUAN SOLDADO

Teatro del Barrio

MADRID

Sábado 14

17.30

LLÁZARO DE TORMES

IES César Rodríguez

GRAU

Martes 17

12.00

LLÁZARO DE TORMES

IESO El Sueve

Parres

Miércoles 18

13.00

LLÁZARO DE TORMES

IES Salinas

Castrillón

Xueves 19

12.40

LLÁZARO DE TORMES

CEPA nalón

SMRA

Xueves 19

18.30

Chiquicuentos

Casa de Cultura

Valencia de Don Juan

Viernes 20

17.00

Cuentos, chácharas y paroladas

Biblioteca Jovellanos

Xixón

Sábadu

12.00

JUAN SOLDADO

Festival Tiririjai

TOLOSA

Martes 24

11.00 / 14.00

Cellero´l monologuista

AVV Laviada

Xixón

Viernes 27

19.30

Cuentos

Hogar de Pensionistas

El Berrón

Sábado 28

17.00


 

OCHOBRE / OUTUBRO / OCTUBRE

 

AS MISERIAS DE LÁZARO DE TORMES

(Estrea en galego de Asturias / galego-asturiano)

Auditorio de A Veiga (Asturias)

Domingo 4

19.00

Mitoloxíes

CP Ventanielles

UVIÉU

Martes 6

9.30

Mio güelu y yo

CP Germán Fernández Ramos

UVIÉU

Martes 6

11.00

Mitoloxíes

CP Fozaneldi

UVIÉU

Martes 6

13.00

Mio güelu y yo

CP Julio Rodríguez Villanueva

Villamayor (Piloña)

Miércoles 7

10.00

Mitoloxías

CP Valdellera (Llanes)

Miércoles 7

13.00

XUAN SOLDÁU

CP Martínez Blanco

XIXÓN

Xueves 8

12.15

El Pola: Memories d´un quinqui

El Nuevo Rincón de Asturias

(Marqués del Pinar del Río, 1.) AVILÉS

Vienres 9

21.00

La Praviana de Madrid

VERVEREMOS TEATRO

Teatru Vital Aza

POLA DE LENA

Sábadu 10

20.00

La Praviana de Madrid

VERVEREMOS TEATRO

Teatru Vital Aza

POLA DE LENA

Domingu 11

20.00

Ecolocuentos

CP Hermanos Arregui

Siero

Xueves 15

10.00

Ecolocuentos

CP Condado de Noreña

Noreña

Xueves 15

12.15

JUAN SOLDADO

Teatro del Barrio

MADRID

Sábado 17

17.30

Mitoloxíes

CRA Alto Aller

Aller

Xueves 22

10.30

El Pola torna al institutu

CPEB Cabañaquinta (Aller)

Xueves 22

12.40

Bebecuentos

Casa Cultura

POLA DE LENA

Vienres 23

18.00

JUAN SOLDADO

Teatro del Barrio

MADRID

Sábado 24

17.30

El Pola torna al institutu

IES Arzobispo Valdés-Salas

SALAS

Martes 27

11.25

Mio güelu y yo

CRA SANTANA

(Cangas del Narcea)

Miércoles 28

11.00

Mitoloxías

(en gallego-asturiano)

CPEB Aurelio Menéndez

IBIAS

Miércoles 28

15.15

Mitoloxíes

CP Honesto Batallón

XIXÓN

Xueves 29

12.00

Cuentos, chácharas y paroladas

Casa Cultura

LUANCO

Jueves 29

19.30

Ecolocontos

CPEB Carlos Bousoño

BOAL

Vienres 30

12.00

Ecolocuentos

Factoría Cultural

AVILÉS

Vienres 30

18.30


SETIEMBRE

 

Monólogos de Sindo

Fiestes de Serín (Xixón)

Domingu 6

16.30

La Praviana de Madrid

VERVEREMOS TEATRO

Auditoriu de PRAVIA

Domingu 6

21.00

La Praviana de Madrid

VERVEREMOS TEATRO

Auditoriu de PRAVIA

Llunes 7

21.00

Presentación Campaña Publicitaria

IGP Ternera Asturiana

Auditoriu Feria de Muestres

XIXÓN

Xueves 10

18.30

Mio güelu y yo

CP Fernández Carbayeda

Valliniello (Avilés)

Xueves 17

10.00

Mitoloxíes

CP Prieto Bances

CANDAMO

Xueves 17

12.00

JUGLARÍAS

Palacio de Toral de los Guzmanes (León)

Sábado 19

17.00

JUGLARÍAS

Plaza Obispo Alcolea

LA BAÑEZA (León)

Sábado 19

19.30

MITOLOGÍAS

Noja (Cantabria)

Sábado 26

18.30

JUGLARÍAS

Plaza del Ayuntamiento

Pedrezuela (Madrid)

Miércoles 30

22.15


 

AGOSTU / AGOSTO

 

Cuentos de ayer para hoy

BOÑAR (León)

Sábadu 1

23.00

Animación teatral: Rei Pelayo

Día d´Asturies

VALENCIA DE DON JUAN (León)

Domingu 2

12.00 a 14.00

Animación teatral: Sindo

Día d´Asturies

VALENCIA DE DON JUAN (León)

Domingu 2

17.00 a 20.00

REI PELAYO

Sobre los emprendedores

Feria de Muestras

XIXÓN

Xueves 6

12.00

Juglarías

Monasterio de CARRUCEDO (León)

Xueves 6

22.00

Monólogos de Sindo

Plaza de La Vecilla (León)

Vienres 7

20.00

JUAN SOLDADO

Casa Cultura

LLUANCO

Miércoles 12

19.30

Cuentos

Mercáu Tradicional d´Infiesto

Sábadu 15

13.00

Animación teatral: Sindo

Mercáu Tradicional d´Infiesto

Sábadu 15

17.00 a 20.00

Animación teatral: Rei Pelayo

Mercáu Tradicional d´Infiesto

Domingu 16

12.00 a 14.00

Mitologías

Plaza Santo Domingo

LEÓN

Jueves 20

20.00

Cuentos

Parque de Las Vegas

CORVERA

Viernes 21

19.00

Festival d´AICA.

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Plaza Castañéu

ARENAS DE CABRALES

Miércoles 26

20.00


XUNETU / JULIO

 

Ecolocuentos

San Feliz de Torío (León)

Sábadu 4

20.00

Monólogos de Sindo

Sol Celta

Plaza del Sol. AVILÉS

Llunes 6

21.00

QUIJOTE 400 Y PICO

Bolera de Angrín (Llanes)

Miércoles 15

22.00

Animación nel Mercáu de Colunga

Colunga

Vienres 17

17.00 a 20.00

PELAYO presenta los conciertos

Del Intercélticu

Intercélticu d´AVILÉS

De miércoles 22

A domingu 26

Juglarías

Mansilla de las Mulas (León)

Domingo 26

13.00


 

XUNU / JUNIO

II ESCUELA DE MONOLOGUISTES:

Muestra de final de cursu

Centro Cultural Cajastur

AVILÉS

Sábadu 6

18.00

Monólogos de Sindo

Torazu (Cabranes)

Domingu 7

17.00

JUAN SOLDADO

Patio de la Biblioteca

MARATÓN DE CUENTOS DE GUADALAJARA

Sábado 13

12.00

Mio güelu y yo

Festival de Narración Oral

Pola de Somiedo

Sábadu 20

18.00

Monólogos de Sindo

Tiñoco (Valdesoto, Siero)

Sábadu 27

22.30

Chiquicuentos

LEÓN

Domingo 28

19.00


 

MAYU / MAYO

 

Animación: Juglar y Borrachu

Mercáu de Santa Marina

(Siero)

Vienres 1

Dende la 13.00

Animación: Juglar y Borrachu

Mercáu de Santa Marina

(Siero)

Sábadu 2

De 13.00 a 16.00

Chiquipiquicuentos

Espacio Aqua

Acuariu de Xixón

Sábado 2

18.00

Animación: Juglar y Borrachu

Mercáu de Santa Marina

(Siero)

Domingu 3

Dende la 13.00

Festival d´AICA.

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Atenéu de La Calzada

XIXÓN

Llunes 4

19.30

XUAN SOLDÁU

Atenéu de La Calzada

XIXÓN

Miércoles 6

18.00

XUAN SOLDÁU

Atenéu de La Calzada

XIXÓN

Xueves 7

10.30 / 12.30

Yo soy un cuentista, ¿y tú?

Biblioteca Jovellanos

XIXÓN

Sábado 9

12.00

Animación con”Como yera anantes”

La Ascensión

UVIÉU

Sábadu 16 y Domingu 17

 

Yo soy un cuestista, ¿y tú?

Librería del Centro Niemeyer

AVILÉS

Domingo 24

17.30

Yo soy un cuestista, ¿y tú?

Biblioteca Pérez de Ayala

OVIEDO

Sábado 30

12.00

Animación: Sindo´l borrachu

Mercáu de LLUGONES

Sábadu 30

17.00 a 20.00

II ESCUELA DE MONOLOGUISTES

Polivalente de La Baragaña

CANDÁS

A los sábados

de 11.00 a 13.00


 

ABRIL

 

¡Cuentos!

Casa Cultura

LLUANCO

Vienres 10

18.00

La lei del cuchu / La ley del estiercol

(versión en castellano)

Sala Margarita Xirgu

ALCALÁ DE HENARES

Sábado 11

20.30

Bebecuentos

Sala Margarita Xirgu

ALCALÁ DE HENARES

Domingo 12

12.00 / 13.00

Ecolocuentos

Auditorio. Sala II

CUENCA

Viernes 17

11.30 / 21.00

Ecolocuentos

Librería Muga

Vallecas. Madrid

Sábado 18

12.30

JUAN SOLDADO

Sala Margarita Xirgu

ALCALÁ DE HENARES

Domingo 19

12.00

LLÁZARO DE TORMES

Nuevu Teatru de La Felguera

Vienres 24

12.00 / 20.15

Chiquicuentos / Piquicuentos

Librería del Centro Niemeyer

AVILÉS

Domingo 26

17.30

Presentación Actu de Aniversariu

del Parque del Cerilleru

Parque del Cerilleru

XIXÓN

Miércoles 29

12.00

II ESCUELA DE MONOLOGUISTES

Polivalente de La Baragaña

CANDÁS

A los sábados

de 11.00 a 13.00


 

MARZU / MARZO

 

Bebecuentos

(n´asturiano)

E.I. La Serena

XIXÓN

Llunes 9

10.30

Bebecuentos

(n´asturiano)

E.I. Escolinos

XIXÓN

Miercoles 11

10.30

Bebecuentos

(n´asturiano)

E.I. Los Raitanes

XIXÓN

Xueves 12

10.30

Bebecuentos

(n´asturiano)

E.I. Montevil

XIXÓN

Llunes 16

10.30

Bebecuentos

(n´asturiano)

E.I. Tremañes

XIXÓN

Martes 17

10.30

Bebecuentos

(n´asturiano)

E.I. Atalía

XIXÓN

Miércoles 18

10.30

Bebecuentos

(n´asturiano)

E.I. Viesques

XIXÓN

Xueves 19

10.30

Bebecuentos

(n´asturiano)

E.I. Vega-La Camocha

XIXÓN

Vienres 20

10.30

¡Cuentos!

Casa Cultura

LLUANCO

Vienres 20

 

Monólogos

(con Lluis A. González)

Sidrería Prida

NAVA

Vienres 20

23.59

Festival d´AICA.

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Albandi (Carreño)

Sábadu 21

19.00

Bebecuentos

(n´asturiano)

E.I. Nuevu-Xixón

XIXÓN

Llunes 23

10.30

Bebecuentos

(n´asturiano)

E.I. Nuevu Roces

XIXÓN

Martes 24

10.30

Bebecuentos

(n´asturiano)

E.I. Los Playinos

XIXÓN

Miércoles 25

10.30

Bebecuentos

(n´asturiano)

E.I. Los Pegoyinos

XIXÓN

Xueves 26

10.30

Mitoloxíes / Mitologías

Casa Cultura

El Berrón (Siero)

Vienres 27

18.00

Bebecuentos

(n´asturiano)

CANDÁS

Sábadu 28

18.30

II ESCUELA DE MONOLOGUISTES

Polivalente de La Baragaña

CANDÁS

A los sábados

de 11.00 a 13.00


 

FEBRERU / FEBRERO / FEBREIRO - 2015

 

Xuan Soldáu

Teatru de La Llaboral

XIXÓN

Llunes 2

11.00

La llei del cuchu

Espaciu Aqua

Acuario de Xixón

Sábadu 7

19.00

Cellero´l Monologuista

Centru Social

Posada Llanera

Xueves 12

18.30

Cellero´l Monologuista

Centru Social

Llugo de Llanera

Vienres 13

19.00

Taller “Humor Asturiano” pa neños/es

Con AICA

Llaboral Centru de Arte

XIXÓN

Sábadu 14

16.30

Mitoloxíes

Polivalente de la Baragaña

CANDÁS

Sábadu 14

19.00

Bebecuentos

Villaseca de la Sagra

(Toledo)

Sábado 21

12.30

Juan Soldado

Sala de Ensayos del Jovellanos

FETEN. Xixón / Gijón

Jueves 26

10.15 / 17.45

 


 

AÑU / AÑO / ANO 2015

 

XINERU / ENERO / XANEIRO - 2015

 

Festival d´AICA.

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Pervera (Carreño)

Sábadu 17

Cuentos n´asturiano

IES Santa Cristina

La Pola Lena

Vienres 23

12.35

 


 

AVIENTU / DICIEMBRE

 

¡Cuentos! Mitoloxíes

Cine Marvi

TINÉU

Xueves 4

12.00

¡Cuentos! Chiquicuentos

Casa Cultura

TINÉU

Xueves 4

18.30

Monólogos de Sindo

Tasca Marinera El Puerto

SAN ESTEBAN DE PRAVIA

Vienres 5

23.00

La Bicicleta de Izel

(Cuentos, con Global Humanitaria)

Casino

LLANES

Sábadu 13

12.30

Festival d´AICA.

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Centro Polivalente

VALDESOTO

Sábado 13

19.30

Cellero: Sporting 1978

Atenéu de Turón

Xueves 18

20.00

Cellero´l Monologuista

Cirkus Bar

UVIÉU

Xueves 18

22.00

Cellero´l Monologuista

Residencial Santa Catalina

Siero

Vienres 19

18.00

La Bicicleta de Izel

(Cuentos, con Global Humanitaria)

CORVERA

Martes 23

19.00

JUAN SOLDADO

Espacio Lata de Zinc

OVIEDO

Domingo 28

18.00

Ecolocuentos

(n´asturiano)

Entama: Asociación Reciella

XIXÓN

Martes 30

19.00

Al Platu…

(Personaxe: Rei Pelayo)

Televisión de Principau d´Asturies

TPA

A los xueves

23.00

 


 

PAYARES / NOVIEMBRE

 

Monólogos de Sindo

Cirkus Bar

UVIÉU

Xueves 6

22.00

Cellero´l Monologuista

Esfoyaza nes escueles

Solís (Corvera)

Sabadu 8

20.00

Monólogos de Sindo

La Tapina

CANDÁS

Vienres 14

21.00

Monólogos de Sindo

Nuevo Café del Carmen

CANGAS DEL NARCEA

Sábadu 15

23.30

El juglar Bandurrio

Organiza: Casa de Salamanca

Atenéu de La Calzada. XIXÓN

Llunes 17

19.30

¡Cuentos! Mitoloxía Asturiana

Casa Cultura

Cangues d´Onís

Vienres 21

18.30

Cellero´l Monologuista

Cafetería Vita Nova

Lugo de Llanera

Vienres 21

22.30

Al Platu…

(Personaxe: Rei Pelayo)

Televisión de Principau d´Asturies

TPA

A los xueves

23.00

 


 

OCHOBRE / OCTUBRE

 

Bebecuentos

Teatro Toreno

CANGAS

Miércoles 1

18.00

Taller de Narración Oral

AVILÉS

Vienres 3,17 y 24 y Xueves 9

19.00-21.00

Monólogos de Sindo

Sidrería Las Gaviotas

Santa María del Mar

Vienres 3

22.30

LLÁZARO DE TORMES

Sala Loreto

COLUNGA

Vienres 10

19.30

LLÁZARO DE TORMES

Teatru Filarmónica

UVIEU / Oviedo

Xueves 16

20.00

La bicicleta de Izel

(cuentos)

Biblioteca Pérez de Ayala

OVIEDO

Sábado 18

12.00

Ecolocuentos

Auditoriu d´Uvieu

(preguntar en qué sala)

Sábadu 18

17.00

¡Cuentos!

Teatro

Pola de Lena

Vienres 24

10.00

La bicicleta de Izel

(cuentos)

Biblioteca Jovellanos

XIXÓN

Sábado 25

12.00

Festival d´AICA.

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Centro Polivalente

CARBAYÍN ALTO

Sábado 25

18.00

Mitoloxíes

Casa Cultura

Cangues d´Onís

Vienres 31

18.30

Al Platu…

(Personaxe: Rei Pelayo)

Televisión de Principau d´Asturies

TPA

A los xueves

23.00

 


 

SETIEMBRE

 

Cellero´l Monologuista

Felechosa

Llunes 1

18.00

Monólogos

Fiestes de Moreda

XIXÓN

Sábadu 13

23.59

XUAN SOLDÁU

(Estrenu versión escolar)

Teatru Prendes

CANDÁS

Xueves 25

11.30

XUAN SOLDÁU

(Estrenu públicu familiar)

Teatru Prendes

CANDÁS

Sábadu 27

20.00

Festival d´AICA.

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Fiesta de los Mártires

Valdecuna

Domingu 28

19.00

Al Platu…

(Personaxe: Rei Pelayo)

Televisión de Principau d´Asturies

TPA

A los xueves

23.00

 


 

AGOSTU / AGOSTO

 

Puya´l Ramu

Día d´Asturies

Cimavilla. XIXÓN

Domingu 3

13.00

Asturias Sinfonía Natural

De Juan Carlos Casimiro

Teatru de la Laboral

XIXÓN

Sábadu 9

20.30

JUGLARÍAS

Balbuena (Salamanca)

Viernes 15

20.00

Nuevas Historias del Juglar

Aldeacipreste (Salamanca)

Sábado 16

20.00

¡Cuentos!

Campa la iglesia

Ardisana (Llanes)

Martes 19

20.00

Cellero´l Monologuista

Xibares (Carreño)

Xueves 21

20.30

Taller de Monólogu Asturianu

Candás

Del llunes 25 al vienres 29

De 18.00 a 21.00

Al Platu…

(Personaxe: Rei Pelayo)

Televisión de Principau d´Asturies

TPA

A los xueves

23.00

 

 


 

 

XUNETU / JULIO

 

Chiquicuentos

Biblioteca Público

PLASENCIA

Viernes 4

12.00

La matazuga

(cuentos p´adultos)

La Casona

San Feliz de Torío (León)

Viernes 4

20.00

El Pola: memories d´un kinki

Fiesta pola Oficialidá

BIMENES

Sábadu 5

22.00

Cellero´l Monologuista

Campa la ilesia

Perlora

Domingu 6

12.30

Cuentos populares

Carpa de Biblioasturias

Semana Negra. XIXÓN

Domingu 6

20.00

Cuentos para la infancia

Festival de Narradores Orales

SEGOVIA

Martes 8

20.00

La matazuga

Cuentos asturianos para adultos

Festival de Narradores Orales

SEGOVIA

Martes 8

23.00

Monólogos en Festival de Tonada

La Mudrera

Sábadu 12

17.00

Cellero´l Monologuista

San Xuan de Nieva (Avilés)

Domingu 13

13.00

Cellero

Pedrezuela (Madrid)

Viernes 18

23.00

Monólogos de Sindo

La Fontanina (Bimenes)

Sábadu 19

23.00

Asturix y Abilix

(Presentación de Festival, con Milio´l Nido)

Festival Intercélticu

AVILÉS

Sábadu 26

23.00

Sindo: tengo casería

CCAI.

Festival Arcu Atlánticu. XIXÓN

Martes 29

Al Platu…

(Personaxe: Rei Pelayo)

Televisión de Principau d´Asturies

TPA

A los xueves

23.00

 


 

XUNU / JUNIO

 

Monologos de Sindo

Sidrería San Mamés

BLIMEA

Domingu 1

13.00

Cellero el Monologuista

Torazu (Cabranes)

Domingu 1

17.00

Mio güelu y yo

CP El Parque

BLIMEA

Llunes 2

11.45

Mitoloxíes

CRA Cabu Peñes

Martes 3

10.30

Muestra de la Escuela de Monologuistes de Carreño

Centru Polivalente La Baragaña

CANDÁS

Martes 3

19.00

Ecolocontos

(en gallego-asturiano)

CP Santalla d´Ozcos

Miércoles 4

12.30

Maratón Viajero

(dentro del Maratón de Cuentos de Guadalajara)

Humanes (Guadalajara)

Viernes 6

19.30

Maratón Viajero

(dentro del Maratón de Cuentos de Guadalajara)

Quer (Guadalajara)

Sábadu 7

19.30

Mio güelu y yo

CRA Bajo Nalón

Somao

Martes 10

10.00

Palabra Viajera

(dentro del Maratón de Cuentos de Guadalajara)

CAMF

Guadalajara

Sábado 14

18.00

Maratón de Cuentos

GUADALAJARA

Viernes 13, sábado 14 y domingo 15

Mio güelu y yo

CP Rey Aurelio

Sotrondio

Miércoles 18

10.30

Animación: Sindo el borrachu

Producciones Nun Tris

Mercau Clariniano

CANDÁS

Vienres 20 y Domingu 22

Animación:

Xuglar Bandurrio / Borrachu

Festival de la Cerveza

Tolibia (Llaviana)

Sábadu 21

De 18.00 a 21.00

El Pola: memories d´un kinki

Festival de la Cerveza

Tolibia (Llaviana)

Sábadu 21

23.00

Bebecuentos

Salón d´Actos La Vega

Salas

Vienres 27

11.00

Festival d´AICA.

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Escueles de Granda (Siero)

Sábadu 28

13.00

Al Platu…

(Personaxe: Rei Pelayo)

Televisión de Principau d´Asturies

TPA

A los xueves

23.00

 


 

MAYO / MAYU

 

Mercau tradicional

Animación: Xuglar y Borrachu

Santa Marina

Siero

Sábadu 3

De 17 a 21

LLÁZARO DE TORMES

IES Universidad Laboral

XIXÓN

Martes 6

12.20

LLÁZARO DE TORMES

CP San Félix

CANDÁS

Miércoles 7

12.45

LLÁZARO DE TORMES

(Versión pa Primaria)

Ateneu de La Calzada

XIXÓN

Xueves 8

12.30

LLÁZARO DE TORMES

(Version p´adultos)

Ateneu de La Calzada

XIXÓN

Xueves 8

19.30

LLÁZARO DE TORMES

IES Posada de Llanera

 

Vienres 9

11.30

Mitoloxíes

Antigua Plaza del Pescau

AVILÉS

Vienres 9

18.30

El Pola torna al institutu

IES Xovellanos

XIXÓN

Llunes 12

11.30

 

BEBECUENTOS

N´asturiano

EEI Tremañes

XIXÓN

Martes 13

10.30

Quijote 400 y pico

CP San Félix

CANDÁS

Miércoles 14

Quijote 400 y pico

CP Poeta Antón

CANDÁS

Miércoles 14

BEBECUENTOS

N´asturiano

EEI Montevil

XIXÓN

Jueves 15

10.30

LLÁZARO DE TORMES

IES Lluces

COLUNGA

Vienres 16

12.25

Mitoloxìes

CP Laviada

XIXÓN

Llunes 19

10.00

Mitoloxíes

CRA Llena

(Campumanes)

Llunes 19

13.00

Ecolocuentos

Colegio Santo Domingo

MIERES

Llunes 19

15.30

Ecolocontos

(en gallego-asturiano)

CP Berducedo

Martes 20

15.00

LLÁZARO DE TORMES

IES Cangas del Narcea

Miércoles 21

13.00

El xuglar Bandurrio

Teatru Toreno

CANGAS DEL NARCEA

Miércoles 21

20.00

Mio güelu y yo

CP Virgen del Alba

QUIRÓS

Vienres 23

13.00

Mercau Tradicional

Animación: Xuglar y Borrachu

Pampiedra

LLANGREU

Domingu 25

 

El Pola torna al institutu

IES Número 5

AVILÉS

Martes 27

10.40

LLÁZARO DE TORMES

Aula Cultural

SOTRONDIO (CEPA Nalón)

Martes 27

18.15

Mio güelu y yo

CP Padre Nicolás Albuerne

Proaza

Miércoles 28

11.00

Mio güelu y yo

CP La Plaza

Teberga

Xueves 29

13.00

Ecolocuentos

CP San Pedro Los Arcos

UVIEU

Vienres 30

12.30

Animación con la Agrupación

“Como yera antes”: Sindo

Feria de La Ascensión

UVIEU

Sábadu 31

Al Platu…

(Personaxe: Rei Pelayo)

Televisión de Principau d´Asturies

TPA

A los xueves

23.00

Escuela de Monologuismu

Centru Polivalente La Baragaña

Candás

Sábados de 12 a 14

 

 


 

ABRIL

 

BEBECUENTOS

N´asturiano

EEI Los Playinos

XIXÓN

Martes 1

10.30

BEBECUENTOS

N´asturiano

EEI Nuevo Gijón

XIXÓN

Xueves 3

10.30

Monólogos de Sindo

El Cafetón

Cai del Sol. AVILÉS

Sábadu 5

23.00

BEBECUENTOS

N´asturiano

EEI Atalía

XIXÓN

Martes 8

10.30

Monólogu

SONES, de TPA

Teatru Prendes

CANDÁS

Miércoles 9

19.00

BEBECUENTOS

N´asturiano

EEI Nuevo Roces

XIXÓN

Xueves 10

10.30

Ecolocuentos

Casa de la Lectura (la Casona)

CAMPUMANES (Llena)

Sábadu 19

17.00

Festival monólogu y tonada

Plaza de España

AVILÉS

Domingu 20

 

Cellero´l monologuista

Asociación Pensionistas

CAMPUMANES

Llunes 21

19.00

BEBECUENTOS

N´asturiano

EEI La Serena

XIXÓN

Martes 22

10.30

Ecolocuentos

CP Enrique Alonso

AVILÉS

Martes 22

13.00

Ecolocuentos

CP Fernández Carbayera

AVILÉS

Martes 22

15.00

Entrega Premios Pin de Pría

Presentación

Museu del Ferrocarril

XIXÓN

Miércoles 23

12.00

Mitoloxíes / Mitologías

Biblioteca Pública

CANDÁS

Miércoles 23

17.30

BEBECUENTOS

N´asturiano

EEI Los Pegoyinos

XIXÓN

Xueves 24

10.30

Ecolocuentos

CP Quimarán

Carreño

Xueves 24

13.00

LLÁZARO DE TORMES

IES Santa Cristina

Pola Llena

Miércoles 30

11.45

Escuela de Monologuismu

Centru Polivalente La Baragaña

Candás

Sábados de 12 a 14

 

 


 

MARZO / MARZU

 

La cajita de los chiquicuentos

Biblioteca de El Berrón (Siero)

Viernes 7

18.00

Monólogos de Sindo

Vía Appia

LLUANCO

Vienres 7

23.00

Festival d´AICA.

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Auditoriu

LA POLA SIERO

Sábadu 8

19.30

Piquicuentos

Factoría Cultural

AVILÉS

Vienres 14

18.30

Mitologías / Mitoloxíes

Biblioteca Pérez de Ayala

OVIEDO / UVIEU

Sábadu 15

12.00

LA LEY DEL CUCHU

Teatru Prendes

CANDÁS

Sábado 25

20.00

BEBECUENTOS

N´asturiano

EEI Los Escolinos

XIXÓN

Martes 18

10.30

BEBECUENTOS

N´asturiano

EEI Viesques

XIXÓN

Jueves 20

10.30

Ecolocuentos

Colegio Público

Ibias

Viernes 21

11.45

El Pola torna´l institutu

Colegio Público

Ibias

Vienres 21

13.00

Monólogos de Sindo

Cafetería Vita Nova

LUGO DE LLANERA

Vienres 21

21.00

Mitologías / Mitoloxíes

Biblioteca Jovellanos

XIXÓN

Sábadu 22

12.00

BEBECUENTOS

N´asturiano

EEI Vega-La Camocha

XIXÓN

Miércoles 26

10.30

BEBECUENTOS

N´asturiano

EEI Los Raitanes

XIXÓN

Vienres 28

10.30

Escuela de Monologuismu

Centru Polivalente La Baragaña

Candás

Sábados de 12 a 14

 

 


 

FEBRERO / FEBRERU

 

LLÁZARO DE TORMES

Teatru de la Llaboral

XIXÓN

Martes 4

11.00

Monólogos de Sindo

Café Trisquel

XIXÓN

Xueves 13

10.00

Festival d´AICA.

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Centru Rural d´Ambás

Carreño

Sábadu 15

19.00

Cuenta, animal (El Viskovich)

Con Rafa Ordóñez y Alicia Mohíno

Café La Palma

Calle La Palma. MADRID

Miércoles 19

20.00

Cuenta, animal (El Viskovich)

Con Rafa Ordóñez y Alicia Mohíno

Librería Muga

Avenida de Pablo Neruda 89. MADRID

Viernes 21

19.30

Animales… como tú

(Cuentos)

Librería Muga

Avenida de Pablo Neruda 89. MADRID

Sábado 22

12.30

Cuenta, animal (El Viskovich)

Con Rafa Ordóñez y Alicia Mohíno

Café Libertad 8

MADRID

Sábado 22

20.00

Caleya Urbana

La Xarana

XIXÓN

Vienres 28


XINERU / ENERO 2014-01-14

 

La ley del cuchu

Centru Municipal de El Llano

XIXÓN

Martes 21

19.00


DICIEMBRE / AVIENTU 2013

 

Festival d´AICA.

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Centru Asturianu de Valladolid

Domingu 1

16.30

Monólogos de Sindo

Colegio La Salle

Caborana (Ayer)

Domingu 8

19.00

Cellero el Monologuista

Hotel Palacio Merás

Tineu

Domingu 8

23.00

La biciblet de Izel / Talleres con Vanessa Peña

Auditorio de Oviedo

(Acto de la Concejalía de Cooperación)

Viernes 13

18.00 / 20.00

El Pola torna al institutu

IES Tineu

Xueves 19

11.45

Cellero el Monologuista

ERA Clara Ferrer

XIXÓN

Xueves 26

11.30

Mitoloxíes

CP Jovellanos

(Organizau por “Reciella”). XIXÓN

Vienres 27

18.00

Festival d´AICA.

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Centru Parroquial de Argüelles (Siero)

Sábadi 28

1900

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es


 

PAYARES / NOVIEMBRE 2013

 

Cellero´l monologuista

Plaza de la Baragaña (Amagüestu Popular)

Candás

Sábadu 2

21.00

Sol y luna, arriba abajo

Escuela Infantil

L´Entregu

Martes 5

10.30

Sol y luna, arriba abajo

Escuela Infantil

Sotrondio

Martes 5

11.30

La cajita de los chiquicuentos

CP Poeta Antón

Candás

Miércoles 7

10.10

La cajita de los chiquicuentos

CP San Félix

Candás

Miércoles 7

12.00 / 13.00

El Pola torna a l´institutu

I.E.S. SÁNCHEZ LASTRA

Mieres

Jueves 7

10.10

El Pola torna a l´institutu

I.E.S. CUENCA DEL NALÓN

Llangreu

Jueves 7

13.30

Mitoloxíes

CP Santa Eulalia de Mérida

Pravia

Vienres 8

10.00

Mitoloxíes

Colexu San Miguel

Xixón

Vienres 8

13.00

Festival d´AICA.

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Escueles de Collao

(Siero)

Sábadu 9

20.00

LLÁZARO DE TORMES

CMI Pumarín-Xixón Sur

(Palos esolinos del IES Jovellanos)

Martes 12

11.45

LLÁZARO DE TORMES

IES Número 1

Xixón

Xueves 14

12.00

Festival d´AICA.

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Residencia del ERA

Llanes

Xueves 14

17.30

LLÁZARO DE TORMES

Teatru del Centru Cultura Valey

Piedras Blancas (Castrillón)

Vienres 15

20.00

Mio güelu y yo

CP Manuel Martínez Blanco

Xixón

Llunes 18

10.00

Mio güelu y yo

CP Evaristo Valle

Xixón

Llunes 18

13.00

Mitoloxíes

CEIP La Corredoria

Uvieu

Martes 19

10.00

Mitoloxíes

CP Buenavista I

Uvieu

Martes 19

13.00

ALONSOMANÍA

Auditoriu de Mieres

Miercoles 20

18.00

LLÁZARO DE TORMES

Centro Municipal L´Arena

Xixón

Xueves 21

19.30

Mitoloxíes

CP Virgen del Alba

Quirós

Vienres 22

10.30

Mitoloxíes

CP Jesús Neira

La Pola Lena

Vienres 22

13.00

El Pola torna a l´institutu

IESO Sueve

Les Arriondes

Llunes 25

 

Ecolocuentos

C.E.P.B. LASARENAS

Arenas de Cabrales

Llunes 25

15.00

El Pola torna a l´institutu

I.E.S. VICTORGARCÍADELACONCHA

La Villa (Villaviciosa)

Martes 26

12.25

Mitoloxíes

Centru Social Sestaferia

XIXÓN

Martes 26

18.00

El Pola torna a l´institutu

I.E.S. Posada

Posada de Llanera

Miércoles 27

13.20

Bebecuentos

Escuela Infantil

Nava

Viernes

10.30

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es


 

OCHOBRE / OCTUBRE 2013

 

Mitoloxíes

CP El Llano

Xixón

Martes 1

10.00

Mitoloxíes

CPEB Príncipe Felipe

Navelgas

Miércoles 2

12.00

Mio güelu y yo

CP Xentiquina

Lieres (Siero)

Xueves 3

9.30

Mio güelu y yo

CP Los Campones

El Berrón

Xueves 3

11.30

Mio güelu y yo

CP Montiana

Xixón

Vienres 4

10.00

Mitoloxíes

CP Celestino Montoto

La Pola Siero

Vienres 4

13.00

Mio güelu y yo

CP La Carriona

Avilés

Llunes 7

9.30

Mitoloxíes

CP Santo Tomás

Avilés

Llunes 7

12.00

La bicibleta de Izel

(cuento en colaboración con Global Humanitaria)

Biblioteca de Ventanielles

Oviedo

Jueves 10

18.00

La bicibleta de Izel

(cuento en colaboración con Global Humanitaria)

Biblioteca de La Granja

Oviedo

Viernes 11

18.00

La bicibleta de Izel

(cuento en colaboración con Global Humanitaria)

Biblioteca de Trubia

Oviedo

Lunes 14

11.00

La bicibleta de Izel

(cuento en colaboración con Global Humanitaria)

Biblioteca de Vallobín

Oviedo

Martes 15

18.00

LÁZARO DE TORMES

Teatro Filarmónica

Oviedo

Jueves 17

20.00

La bicibleta de Izel

(cuento en colaboración con Global Humanitaria)

Biblioteca de Tudela Veguín

Oviedo

Lunes 21

11.00

La bicibleta de Izel

(cuento en colaboración con Global Humanitaria)

Biblioteca de San Lázaro

Oviedo

Martes 22

18.00

Ecolocuentos

CRA Cabu Peñes

Viodo (Gozón)

Miércoles 23

11.00

La bicibleta de Izel

(cuento en colaboración con Global Humanitaria)

Biblioteca de Ciudad Naranco

Oviedo

Miércoles 23

18.00

La bicibleta de Izel

(cuento en colaboración con Global Humanitaria)

Biblioteca de Pumarín

Oviedo

Jueves 24

18.00

Mitoloxíes

CP Padre Galo / CP Muñás

Luarca

Vienres 25

10.00

Ecolocuentos

CRA Tapia / Castropol

Casa Cultura de Figueras

Vienres 25

13.00

Mitoloxíes

CP Padre Nicolás Albuerne

Proaza

Llunes 28

10.30

Mitoloxíes

CP La Plaza

Teverga

Llunes 28

13.00

La bicibleta de Izel

(cuento en colaboración con Global Humanitaria)

Biblioteca de San Claudio

Oviedo

Martes 29

18.00

La bicibleta de Izel

(cuento en colaboración con Global Humanitaria)

Biblioteca de La Corredoria

Oviedo

Miércoles 30

18.00

La bicibleta de Izel

(cuento en colaboración con Global Humanitaria)

Biblioteca de Villa Madalena

Oviedo

Jueves 31

18.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es


 

SETIEMBRE 2013

 

Festival d´AICA. Sindo monologuista

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Casa Conceyu de San Roque del Acebal

Llanes

Vienres 13

20.00

Cellero el monologuista

Carpa en parque San Francisco

UVIEU

Sábadu 14

13.30

Ecolocuentos

CP Los Campos

Corvera

Xueves 19

9.30

Ecolocuentos

CP Prieto Bances

Candamo (Grullos)

Xueves 19

12.00

Mitoloxíes

CP Menéndez Pidal. La Escuelona

XIXÓN

Vienres 20

10.00

Ecolocuentos

CP Julián López Elisburu

XIXÓN

Vienres 20

12.00

Mio güelu y yo

Tuña (Tineu)

Sábadu 21

17.00

Cellero el monologuista

Urbiés

Domingu 22

20.00

Mio güelu y yo

CP Fernández Carbayera.

Valliniello (Avilés)

Vienres 27

9.30

Mio güelu y yo

CP Palacio Valdés

Avilés

Vienres 27

12.00

LLÁZARO DE TORMES

Patio del Centru Cultura Antiguo Institutu

 XIXÓN

Sábadu 28

20.00

Mio güelu y yo

CP Juan Ochoa

La Luz. Avilés

Llunes 30

9.30

Mitoloxíes

CP Villalegre

Avilés

Llunes 30

12.00

Festival d´AICA. Sindo monologuista

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Centru Municipal de El Coto

XIXÓN

Llunes 30

19.30

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es

 


AGOSTU / AGOSTO 2013

 

Cellero monologuista

+ Compañía Asturiana de Comedias

Homenaxe a Arsenio González

CCAI. Xixón

Vienres 2

19.00

Animación teatral:

Sindo el borrachu

Mercau de San Martín de Luiña

Sábadu 3

y Domingu 4

Juglarías: El xuglar Bandurrio

C.P. La Vecilla

(León)

Sábado 10

20.00

Juglarías

Mercado tradicional

L´Infiestu

Domingu 11

Juglarías

Plaza Mayor

ALDEACIPRESTE (Salamanca)

Viernes 16

20.30

Cellero el monologuista

Villapadierna

(León)

Domingo 18

18.30

Quijote 400 y pico

Plazuela de Nueva de Llanes

Jueves 22

19.00

Ecolocuentos

Las Vegas (Corvera)

Viernes 23

19.00

TALLER DE MONOLOGUISMO CÓMICO ASTURIANO

Casa Cultura

CANDÁS

De llunes a vienres

18.00 – 21.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es

 


 

XUNETU / JULIO 2013

 

Juglarías

Cabildru de la Ilesia

PERLORA

Domingu 7

12.30

Piquicuentos

Paseo de Begoña

XIXÓN

Vienres 12

19.00

Mitologías / Mitoloxies

San Feliz de Torío

(León)

Sábado 13

20.00

Mitoloxíes / Mitoloxies

Plaza 6 de Agosto

XIXÓN

Miércoles 17

19.30

Cellero el Monologuista

Fiestes de La Fontanina

(Bimenes)

Sábadu 20

22.30

Sindo monologuista

Intercélticu d´Avilés

Miércoles 24

20.00

Animación teatral

Mercau de Colunga

Sabadu 27

y Domingu 28

Festival d´AICA. Sindo monologuista

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Panes (Caranga)

Sábado 27

20.30

Animación anti-festival aéreo 2013

XIXÓN

Domingu 28

11.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es


JUNIO / XUNU 2013

Taller infantil de teatro y cuentacuentos

Con Vanessa Peña

Colegio La Andolina

XIXÓN

Sábado 1

LLÁZARO DE TORMES

Casa Cultura

L´Infiesto

Miércoles 12

19.00

Cuentos

Chiloeches (Guadalajara)

MARATÓN VIAJERO

Jueves 13

18.00

Juglarías

Residencia Los Olmos

Palabra Viajera

MARATÓN DE CUENTOS DE GUADALAJARA

Viernes 14

11.00

Participación en el Maratón

MARATÓN DE CUENTOS DE GUADALAJARA

Viernes 14, Sábado 15

y Domingo 16

Un sonajero de coco

Escuela Infantil Montevil

XIXÓN

Viernes 21

10.00

Animación teatral con Producciones Nun Tris

(Sindo, el borrachu)

MERCAU CLARINIANU DE CANDÁS

De vienres 21 a domingu 23

La ley del cuchu

Piedras Blancas

Vienres 28

20.00

Monólogos de Sindo

Fiestes de Valliniello (Avilés)

Domingu 30

21.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es


MAYO / MAYU 2013

LLÁZARO DE TORMES

Teatru El Llar

CORVERA

Vienres 3

22.30

Cellero´l Monologuista

L´Argayu. Especial Día la Madre

CABORANA (Ayer)

Domingu 5

17.00

LLÁZARO DE TORMES

(Versión escolar)

Ateneu de La Calzada

XIXÓN

Vienres 10

12.30

Festival de monólogos

Auditoriu de A Caridá

Sábadu 11

21.30

Ecolocuentos

Biblioteca Pérez de Ayala

OVIEDO

Sábado 18

12.00

Festival d´AICA. Sindo monologuista

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Panes (Caranga)

Sábado 18

21.00

Cellero´l Monologuista

Concurso y Muestra Folclore Ciudad de Oviedo

Teatro Campoamor

Domingo 19

12.00

Ecolocuentos

Biblioteca Jovellanos

XIXÓN

Sábado 25

12.00

Bebecuentos

Por Vanessa Peña

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 25

12.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es


ABRIL 2013

LLÁZARO DE TORMES

Teatru de L´Entregu

SAMARTÍN DEL REY AURELIO

Martes 9

11.30

El Pola

Alcuentros de la Mocedá cola llingüa

Teatru de la Llaboral. XIXÓN

Xueves 11

Cuentos Republicanos

(Con Alicia Mohíno y Rafa Ordóñez)

Librería Muga

Avenida de Pablo Neruda 89. MADRID

Viernes 12

19.00

Cuentos Republicanos

(Con Alicia Mohíno y Rafa Ordóñez)

Café Libertad 8

MADRID

Sábado 13

20.00

El Pola: Memorias de un quinqui

Bar Reinols

(C/San Juan, 18) PINTO

Sábado 13

22.30

Bebecuentos

Ateneo Cultural de CCOO

ALCALÁ DE HENARES

Domingo 14

12.00

Cuentos Republicanos

(Con Alicia Mohíno y Rafa Ordóñez)

Ateneo Cultural de CCOO

ALCALÁ DE HENARES

Domingo 14

19.00

LLÁZARO DE TORMES

Teatru Toreno

CANGAS DEL NARCEA

Vienres 19

(Entamau pola Academia de la Llingüa y´l Conceyu.Día de les Lletres en Cangas.)

Cuentos n´asturiano

Centru Social La Madreña

UVIEU / OVIEDO

Sábadu 20

12.00

Presentación y Cuentos

Entrega Premios XVII Concurso Pin de Pría

Museu del Ferrocarril (Xixón)

Martes 23

12.00

Ecolocuentos

Biblioteca Municipal

CANDÁS

Martes 23

17.30

Cellero´l Monologuista

(monólogos clásicos)

Residencia de Grau

Miércoles 24

17.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es


 

MARZU / MARZO 2013

 

Animales… como tú

Bilbioteca de Vallobín

OVIEDO

Martes 5

18.00

Mitoloxíes / Mitologías

CP Fernández Carbayera

Valliniello. Avilés

Miércoles 6

15.00

Animales… como tú

Bilbioteca de Ventanielles

OVIEDO

Jueves 7

18.00

Animales… como tú

Bilbioteca de San Lázaro

OVIEDO

Martes 12

18.00

Animales… como tú

C.P. Olliniego

OVIEDO

Miércoles 13

11.00

Animales… como tú

Biblioteca de Ciudad Naranco

OVIEDO

Miércoles 13

18.00

Animales… como tú

Bilbioteca de Villa Magdalena

OVIEDO

Jueves 14

18.00

Animales… como tú

Bilbioteca de La Corredoria

OVIEDO

Viernes 15

18.00

Animales racionales

Por VANESSA PEÑA

Biblioteca de El Berrón

 

Viernes 15

18.00

Bebecuentos

Por VANESSA PEÑA

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 16

12.00

Participación en el Festival ATLÁNTICA 2013

Santiago de Compostela

Sábado 16

Animales… como tú

Bilbioteca de Trubia

OVIEDO

Martes 19

11.00

Animales… como tú

Bilbioteca de San Claudio

OVIEDO

Martes 19

18.00

POR FALAR VENCÍ LA GÜESTIA

(Monólogos clásicos por Cellero)

Teatru Toreno

CANGAS DEL NARCEA

Miércoles 20

20.30

Animales… como tú

Bilbioteca de Pumarín

OVIEDO

Jueves 21

18.00

Animales… como tú

Bilbioteca de La Granja

OVIEDO

Viernes 22

18.00

Narración oral n´asturiano

IES La Corredoria

Oviedo

Martes 26

Monólogos de Sindo

El Parche

AVILÉS

Domingu 31

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es


FEBRERU / FEBRERO 2013

Cellero el Monologuista

Residencia “La Quintana de Pancar”. Llanes

Presentación del libro de Laura H. “Nechy y Ney en Quirós”

Sábadu 2

18.00

 

Te escucho, cucurucho

Casa Cultura

Puerto Vega

Martes 12

LLÁZARO DE TORMES

Centru Municipal de El Llano

XIXÓN

Miércoles 13

19.00

El Pola: Memories d´un quinqui

La Floridita

Bailén, 4. SANTANDER

Jueves 14

20.30

Bebecontos

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 23

12.00

Ecolocuentos

Biblioteca Pública

TINEU

Martes 26

18.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es


XINERU / ENERO 2013

Cellero el Monologuista

Casa Cultura de Grao

Presentación del libro de Laura H. “Nechy y Ney en Quirós”

Viernes 4

19.30

 

Cellero el Monologuista

Residencia Geriátrica

POLA LAVIANA

Domingu 6

17.30

Cuenta, animal (El Viskovich)

Con Rafa Ordóñez y Alicia Mohíno

La Infinito. Café-Librería

Tres Peces, 22. MADRID

Miércoles 16

20.30

El Pola: Memorias de un quinqui

Taberna Casa Antonio

Pza. La Cebada, 12. MADRID

Jueves 17

21.00

La cajita de los chiquicuentos

Librería Muga

Avenida de Pablo Neruda 89. MADRID

Sábado 19

12.30

Cuenta, animal (El Viskovich)

Con Rafa Ordóñez y Alicia Mohíno

Café Libertad 8

MADRID

Sábado 19

20.00

Cellero´l Monologuista

Sidrería Tierra Astur. “Los viernes diferentes”

XIXÓN

Vienres 15

A partir de les 22.15

Bebecuentos

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 26

12.00

Monólogos

Centru Social de Tamón

CARREÑO

Sábadu 26

19.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es


AVIENTU / DICIEMBRE

Bebecuentos

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 1

12.00

Caleya Urbana

Humor y rock and roll

Teatru El Llar

Les Vegues (CORVERA)

Vienres 7

22.30

Cellero el Monologuista

Lasalle

CABORANA

Sábadu 8

20.00

Festival d´AICA. Sindo monologuista

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Centru Municipal Xixón-Sur

XIXÓN

Llunes 10

19.00

Cellero el Monologuista

Auditoriu Pola Siero

Gala 10 aniversariu de la IGP Xata Asturiana

Miércoles 12

19.00

Cellero el Monologuista

Centru Social de La Cruz-Santa Bárbara

SMRA

Sábadu 15

19.00

Bebecuentos

Escuela Infantil El Nial

Pola Lena

Viernes 21

12.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es


PAYARES / NOVIEMBRE

Bebecuentos

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 3

12.00

Bebecuentos

Escuela Infantil

L´Entregu

Martes 6

10.00

Bebecuentos

Escuela Infantil

Sotrondio

Martes 6

11.30

Lázaro de Tormes

En castellano - Secundaria

Teatru Prendes

CANDÁS

Jueves 8

11.30

Llázaro de Tormes

N´asturianu

Teatru Prendes

CANDÁS

Sábadu 10

20.00

Cellero el Monologuista

Centro de Día

LUARCA

Jueves 15

12.00

La ley del cuchu

Ateneu de Turón

Vienres 16

19.00

Cellero´el Monologuista

Moya Café y Copas

Calle Pico Merás, 5. PRAVIA

Vienres 16

21.30 y 23.30

Cuentacuentos

Centro ParqueAstur

Corvera

Viernes 23

19.00

Cellero el Monologuista

Espicha en restaurante La Campana

Pruvia

Sábadu 24

Aprox. 22.00

Juglarías: el xuglar Bandurrio

Centro de Día L´Arbeyal

XIXÓN

Miércoles 28

18.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es


OCHOBRE / OCTUBRE

Llázaro de Tormes

¡ESTRENU ABSOLUTU!

Teatru Jovellanos

XIXÓN

Xueves 18

20.30

Bebecuentos

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 20

12.00

El Pola: memories d´un kinki

La Gueta

CANDÁS

Miércoles 31

23.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es


SETIEMBRE

Festival d´AICA. Sindo monologuista

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Día d´Asturies en TINEU

Sábadu 8

13.30

Cuentos

Grupo Cultura Covadonga

XIXÓN

Sábadu 8

17.15

Sindo Monologuista

(nuevu personaxe)

La Bodega

VILLAVICIOSA

Martes 11

22.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es


AGOSTU / AGOSTO

Monólogos y Rock and Roll

El Pola y Rafa Kas

El Cafetón

Calle del Sol. AVILÉS

Miércoles 8

21.30

Cellero´l monologuista

Colegio Público (Salón de Actos)

La Vecilla (León)

 

Sábadu 11

20.00

Juglarías

Mercau de l´Infiesto

Domingu 12

Sindo Monologuista

(nuevu personaxe)

Fiestes de La Isla

Colunga

Xueves 16

22.00

Animales… como tú

Antiguo Colegio de Las Vegas

Corvera

Viernes 17

19.00

Pintaius, el primer astur-romano

Fiesta Astur-Romana

CARABANZO

Sábadu 18

19.00

TALLER DE MONOLOGUISMO CÓMICO ASTURIANO

Teatro Prendes de CANDÁS

Del 20 al 24 /

18.00 / 21.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es


XUNETU / JULIO

Animación teatral: el borrachu

Mercau Clariniano

CANDÁS

 

Domingu 1

Animación teatral: El Juglar / El Borrachu

Mercau de Tolivia

(Llaviana)

 

Sábadu 7

 

Cellero

Garrafe de Torío

Domingo 8

20.00

Monólogos y Rock and Roll

El Pola y Rafa Kas

Calle del Sol (Sol Celta)

Avilés

Miércoles 11

20.30

Un cuento, un arrullo, una canción

(0-3 años) Vanessa Peña

Paseo de Begoña

GIJÓN

Sábado 14

19.00

Animación teatral: Sindo

Festival Intercélticu

AVILÉS

Llunes, Martes, Miércoles, Vienres y Sábadu

21.15 a 22.15

Festival d´AICA. Sindo monologuista

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Cangas del Narcea

Xueves 19

20.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es


 

XUNU / JUNIO 2012

 

Ecolocuentos

CRA Tuña

Vienres 1

12.00

Cellero´l Monologuista

Fiestes de Corigos

(AYER)

Domingu 3

16.00

Mio güelu y yo

CP Corredoria II (Angel González)

UVIEU

Martes 5

10.00

Ecolocuentos

Colegio Público

Arenas de Cabrales

Xueves 7

12.00

El Pola torna´l institutu

IES Fernández Vallín

XIXÓN

Vienres 8

11.45

Festival d´AICA. Cellero monologuista

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Fiestes de Xixún

(SIERO)

Sábadu 9

17.00

Cellero´l Monologuista

Fiestes de La Rebollada

(Somiedo)

Sábadu 9

23.59

El Pola torna´l institutu

IES Virgen de la Luz

Avilés

Llunes 11

13.00

Cuentacuentos

Biblioteca Pública de Marchamalo

Maratón Viajero

Jueves 14

 

Maratón de los cuentos

GUADALAJARA

Del viernes 15 al Domingo17

Festival d´AICA. Sindo monologuista

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Escueles de Bobes

(SIERO)

Sábadu 23

22.00

La cajita de los chiquicuentos

Fiestes de Valliniello

Avilés

Viernes 29

18.00

Animación teatral: el borrachu

Mercau Clariniano

CANDÁS

Sábadu 30

Taller Infantil de Teatro

(Con Asociación Iguaélika)

Colegio Rural Agrupado (CRA)

 Cabu Peñes

Los jueves

De 16.30 – 18.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es

 


 

MAYU / MAYO 2012

 

El mundu rural ta descompuestu

(Sindo y Nona de Calaín)

El Cafetón

AVILÉS

Miércoles 2

20.00

Ecolocuentos

C.P. El Cotayo

Carbayín Alto

Martes 8

13.00

Chiquicuentos

Biblioteca Público

Azuqueca de Henares

Jueves 10

17.30

Cellero

“Viernes de los cuentos”

GUADALAJARA

Viernes 11

La cajita de los chiquicuentos

Biblioteca de Carabanchel

MADRID

Sábado 12

12.00

Cellero

Café Libertad

Libertad, 8

Sábado 12

21.00

Bebecuentos

Escuela Infantil

CANDÁS

Míercoles 16

17.30

Animales… como tú

Biblioteca de El Berrón

Viernes 18

18.00

Bebecuentos

Sala de Teatro del Cuervo

PRAVIA

Sábado 19

18.00

Sol y luna, arriba abajo

 

Teatro Toreno

CANGAS DEL NARCEA

Miércoles 23

18.00

Cuentos para bebés

(por Vanessa Peña)

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 26

12.00

Te escucho cucurucho

(Carlos Alba y Vanessa Peña)

C.P. San Pedro de los Arcos

UVIEU / OVIEDO

Miércoles 30

12.15

Taller Infantil de Teatro

(Con Asociación Iguaélika)

Colegio Rural Agrupado (CRA)

 Cabu Peñes

Los jueves

De 16.30 – 18.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es

 


 

 

ABRIL 2012

 

Monólogos

Casa Cultura

AVILÉS

Domingo 8

18.30

Animales… como tú

Biblioteca de Asturias

OVIEDO

Jueves 12

18.00

El Pola: memories de un kinki

Café Marx

LUGONES

Vienres 13

20.30

Un sonajero de coco

Escuela Infantil

BIMENES

Viernes 20

11.30

Ecolocuentos

Casa Cultura de Bimenes

Viernes 20

18.00

Ecolocuentos

(Por el día mundial de la Madre-Tierra – Soldepaz)

Plaza del Ayuntamiento

OVIEDO

Domingo 22

13.00

Un sonajero de coco

Escuela Infantil

VILLAVICIOSA

Lunes 23

10.30

Mi abuelo y yo

Espacio Cultural Eliseo

NAVIA

Lunes 23

18.00

Talleres de Monólogu Asturianu pa IES

Alcuentros de la Mocedá cola Llingüa

Llaboral. XIXÓN

Martes 24

9.30 / 10.30

El Pola torna al institutu

IES Galileo Galilei

NAVIA

Miércoles 25

13.00

Ecolocuentos

Casa Cultura

Puerto Vega

Miércoles 25

18.00

Quijote 400 y pico

(cuentos del Quijote)

Teatro Municipal

ALMODOVAR DEL CAMPO

Viernes 27

12.00

La cajita de los chiquicuentos

Biblioteca de Usea

MADRID

Sábado 28

12.00

Cuentos para bebés

(por Vanessa Peña)

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 28

12.00

Mitoloxíes

Casa Cultura Marta Portal

NAVA

Llunes 30

12.00

Taller Infantil de Teatro

(Con Asociación Iguaélika)

Colegio Rural Agrupado (CRA)

 Cabu Peñes

Los jueves

De 16.30 – 18.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es

 


 

MARZU / MARZO 2012

 

 

DESARROLLANDO LA COMPETENCIA

EN COMUNICACIÓN LINGÜÍSTICA ORAL

Imparten: Vanessa Peña y Carlos Alba

 

CPR Occidente

(Taller para maestros y profesores)

 

A Caridá

Los miércoles

De 17-20 h.

Bebecuentos

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 13

12.00

La cajita de los chiquicuentos

Bilbioteca de San Claudio

OVIEDO

Lunes 5

La cajita de los chiquicuentos

Bilbioteca de Ciudad Naranco

OVIEDO

Miércoles 7

La cajita de los chiquicuentos

Bilbioteca de Ventanielles

OVIEDO

Jueves 8

La cajita de los chiquicuentos

Bilbioteca de Trubia

OVIEDO

Lunes 12

11.00

La cajita de los chiquicuentos

Bilbioteca de Pumarín

OVIEDO

Lunes 12

La cajita de los chiquicuentos

Bilbioteca de La Corredoria

OVIEDO

Martes 13

La cajita de los chiquicuentos

Bilbioteca de Tudela Veguín

OVIEDO

Miércoles 14

11.00

La cajita de los chiquicuentos

Bilbioteca de San Lázaro

OVIEDO

Miércoles 14

La cajita de los chiquicuentos

Bilbioteca de Villa Magdalena

OVIEDO

Jueves 15

La cajita de los chiquicuentos

Bilbioteca de La Granja

OVIEDO

Viernes 16

La cajita de los chiquicuentos

Bilbioteca de Vallobín

OVIEDO

Martes 20

La cajita de los chiquicuentos

Bilbioteca de Villamayor

(Salamanca)

Miércoles 21

19.00

Nona de Calaín y Sindo

(Monólogos)

Café Trisquel

Marqués de San Esteban. XIXÓN

Xueves 22

22.00

Bebecuentos

Escuela Infantil Los Lumis

ZAMORA

Viernes 30

18.30

Cellero el Monologuista

Café-Teatro

ZAMORA

Viernes 30

20.30

La cajita de los chiquicuentos

Escuela Infantil “Peña de Francia”

ZAMORA

Sábado 31

17.30

Cellero el Monologuista

Teatro de la biblioteca Torrente Ballester

SALAMANCA

Sábado 31

20.30

Taller Infantil de Teatro

(Con Asociación Iguaélika)

Colegio Rural Agrupado (CRA)

 Cabu Peñes

Los jueves

De 16.30 – 18.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es


 

FEBRERU / FEBRERO 2012

 

 

El Pola

New York New York

LLUANCO

Vienres 3

23.59

Un sonajero de coco

Escuela Infantil

CANDAS

Miércoles 8

17.30

Un sonajero de coco

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 11

12.00

Sindo monologuista

(con El Maestru)

Pub El Emprerador

La Felguera

Xueves 23

21.00

Taller Infantil de Teatro

(Con Asociación Iguaélika)

Colegio Rural Agrupado (CRA)

 Cabu Peñes

Los jueves

De 16.30 – 18.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es

DESARROLLANDO LA COMPETENCIA

EN COMUNICACIÓN LINGÜÍSTICA ORAL

Imparten: Vanessa Peña y Carlos Alba

 

Centro de Formación del Profesorado (CPR) Occidente

(Taller para maestros y profesores)

 

Miércoles  29

De 17-20 h.

 

 

 


 

ENERO / XINERU 2012

 

Contada colectiva

(con Fermando Alvarez y Luisa)

Pub Padul

AVILÉS

Miércoles 4

23.00

Bebecuentos

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 21

12.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es

 


 

 

AVIENTU / DICIEMBRE 2011

 

 

Invierno

(Bebecuentos a cargo de Vanessa Peña)

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 3

11.30

Cellero´l Monologuista.

Festival de Tonada Asociación Santa Bárbara

Parque Jovellanos

MIERES

Domingu 4

19.30

La ley del cuchu

Centro Cultural Vicente Alvarez

Rioseco (Sobrescobio)

Vienres 9

19.30

Festival d´AICA. Sindo monologuista

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Casa Cultura

Santolaya de Cabanes

Sábado 10

20.00

La cajita de los chiquicuentos

Biblioteca de Asturias

Plaza del Fontán. OVIEDO

Miércoles 14

18.00

El mio güelu y yo

Teatru Cine Marvi

TINEO

Vienres 16

11.00

La ley del cuchu

Casa Cultura

MOREA D´AYER

Vienres 16

20.00

El Pola y la Nona

(Monólogos con Vanessa Peña)

Pub El Emprerador

La Felguera

Xueves 22

21.00

El Pola y Cellero

Discoteca KM. 101

Pol. Resid. Vega de Arriba, 1. MIERES

Vienres 23

23.59

Alonsomanía

Casa Cultura

Posada de Llanes

Vienres 30

20.30

Taller Infantil de Teatro

(Con Asociación Iguaélika)

Colegio Rural Agrupado (CRA)

 Cabu Peñes

Los jueves

De 16.30 – 18.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es

 


 

PAYARES / NOVIEMBRE 2011

 

La Matazuga

Pub El Emprerador

La Felguera

Xueves 3

21.00

Animales racionales

(cuentos con Vanesa Peña)

CP San Félix / CP Poeta Antón

CANDÁS

Martes 8

Bebecuentos

Escuela Infantil

CANDÁS

Miércoles 9

17.30

Taller de Monólogu Asturianu

(Organiza: FETEAS)

Centro Cultura El Llano

XIXÓN

Sabadu 12 y Domingu 13

10 – 14 hores

Sol y luna, arriba abajo

(0-3 años)

Escuela Infantil

L´Entregu

Lunes 14

10.30

Sol y luna, arriba abajo

(0-3 años)

Escuela Infantil

Sotrondio

Lunes 14

12.00

Animales… como tú

Casa Cultura Martal Portal

NAVA

Miércoles 16

12.30

Bebecuentos

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 19

11.30

Cellero´l Monologuista

Centro Social de Personas Mayores

Príncipe de Asturias, 72. XIXÓN

Martes 22

18.00

Festival d´AICA. Sindo monologuista

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Ateneu La Calzada

XIXÓN

Martes 29

19.30

Taller Infantil de Teatro

(Con Asociación Iguaélika)

Colegio Rural Agrupado (CRA)

 Cabu Peñes

Los jueves

De 16.30 – 18.00

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es

 


 

OCHOBRE / OCTUBRE 2011

 

Cuentos sobre el Trabajo Infantil

ONG Global Humanitaria

Centro Comercial Los Prados

OVIEDO

Sábado 1 y Domingo 2

18.30

Monólogos con Lluis Antón González

Y Vanesa Peña

Pub El Emprerador

La Felguera

Xueves 6

21.00

Un sonajero de coco

(Cuentos para bebés)

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 8

11.00

La Matazuga

(Espectáculo asturiano de narración oral)

Casa Cultura

INFIESTO

Xueves 13

18.00

Cellero´l Monologuista

Pub El Emperador

La Felguera

Xueves 13

21.00

Cellero´l Monologuista

Café Trisquen

Marqués de San Esteban. XIXÓN

Xueves 20

21.30

IV Encuentru nel Arcu Atlánticu

Cola Agrupación Folclórica Los Xustos

Centro Cultural El Llano

XIXÓN

Martes 25

19.30

Nona y SINDO

(Monólogos)

Pub El Emperador

La Felguera

Xueves 27

21.00

Al principio yo era una célula

(0-3 años)

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 29

11.30

Cellero´l Monologuista

La Gueta

CANDÁS

Llunes 31

23.00

“La biesca felechos”  ¡NUEVA TEMPORADA!

ACostuBaxoTeatru / DeBajoCosteTeatro

Protagonistas Asturias

PUNTO RADIO ASTURIAS (97,9 FM)

Miércoles de 13.15 a 13.30

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es

 


 

SETIEMBRE 2011

 

Cellero´l Monologuista

Centru Social

TOLIBIA (Laviana)

Sábadu 3

23.00

Festival de Monologuistas

Teatru El Llar

Los Campos (Corvera)

Domingu 11

22.30

Cellero´l Monologuista

Casa Rural “Funsiquín”

XEDRÉ (Cangas del Narcea)

Sabadu 17

20.00

Festival de folclore

Cellero´l Monologuista

Noreña

Domingu 18

20.00

Cellero´l Monologuista

(Espicha organizada por Manolo Peñayos)

La Taberna de Piedra

Avda. Galicia, 84. XIXÓN

Sábado 24

A partir de 20.30

La ley del cuchu

(monólogu de Cellero)

Casa Cultura

L´ARENA (Soto´l Barcu)

Vienres 23

20.15

“La biesca felechos”

ACostuBaxoTeatru / DeBajoCosteTeatro

Protagonistas Asturias

PUNTO RADIO ASTURIAS (97,9 FM)

Miércoles de 13.15 a 13.30

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es

 


 

AGOSTO / AGOSTU 2011

 

Juglarías

(Animación juglaresca)

Mercau Tradicional

INFIESTO

Sábadu 13

13.00 / 17.00-20.00

Cellero´l Monologuista

Fiestes de La Isla

(Colunga)

Martes 16

19.30

El mio güelu y yo

Festival Xixón 5, 40

Casa los Nava. XIXÓN

Xueves 18

19.00

Cellero´l Monologuista

Festival Xixón 5, 40

Casa los Nava. XIXÓN

Vienres 19

19.00

La ley del cuchu

(monólogu de Cellero)

Pub Padul

Calle Los Alas. AVILÉS

Martes 23

23.00

Cuentacuentos

Foro por los Derechos Humanos

Piedras Blancas

Viernes 24

17.30

“La biesca felechos”

ACostuBaxoTeatru / DeBajoCosteTeatro

Protagonistas Asturias

PUNTO RADIO ASTURIAS (97,9 FM)

Miércoles de 13.15 a 13.30

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es

 


 

 

XUNU / JUNIO 2011

 

Narración Oral

Maratón de Guadalajara

Maratón viajero: UCEDA

Jueves 2

18.30

Al principio yo era una célula

Escuela Infantil El Ñeru

COLUNGA

Viernes 3

11.30

Cuentacuentos

Parque del Movimiento Indígena

XIXÓN

Martes 7

12.30

Narración Oral

Maratón de los Cuentos

GUADALAJARA

Del 10 al 12

Juglarías

Centro Los Canapés

AVILÉS

Jueves 23

17.00

Cuentacuentos

Foro por los Derechos Humanos

Piedras Blancas

Viernes 24

17.30

Animación de calle:

Sindo el “Borrachu”

Mercau Clariniano

CANDÁS

Del 24 al 26

 

Festival d´AICA. Sindo monologuista

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Ferrera (Siero)

Sábado 25

20.30

“La biesca felechos”

ACostuBaxoTeatru / DeBajoCosteTeatro

Protagonistas Asturias

PUNTO RADIO ASTURIAS (97,9 FM)

Miércoles de 13.15 a 13.30

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es

 


 

JULIO / XUNETU 2011

 

Sol y Luna, Arriba Abajo

(de 1 a 4 años)

Plaza del Parchís

XIXÓN

Martes 5

20.00

Juglarías

San Feliz de Torío

Viernes 8

20.00

Mi abuelo y yo

Plaza del 6 de Agosto

XIXÓN

Martes 12

19.00

La ley del cuchu

Fiesta de las Asociaciones

XIXÓN

Xueves 14

18.00

Cuentacuentos

(por Vanessa Peña)

Biblioteca de Piélagos (Cantabria)

Jueves 14

19.00

Caleya Urbana

(El Pola y Rafa Kas)

El Barucu

XIXÓN

Jueves 14

23.00

Animación teatralizada

Con Freedonia Producciones

Museo del Jurásico

COLUNGA

Del 15 al 17

A partir de las 20.15

Cuentacuentos

Fiestes de Montevil

XIXÓN

Domingu 17

13.00

El xuglar presenta

Festival folclórico

Fiestes de El Valle

(CARREÑO)

Domingu 17

18.00

Animales… como tú

(infantil)

Paseo de Begoña

XIXÓN

Martes 19

19.30

El bosque

(infantil)

Ciudadela

XIXÓN

Martes 26

19.00

“La biesca felechos”

ACostuBaxoTeatru / DeBajoCosteTeatro

Protagonistas Asturias

PUNTO RADIO ASTURIAS (97,9 FM)

Miércoles de 13.15 a 13.30

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es

 


 

MAYU / MAYO 2011

 

Animación xuglaresca

Mercau Tradicional

SANTA MARINA (Siero)

Domingu 1

La ley del cuchu

Ateneu La Calzada

XIXON

Xueves 5

19.30

Cuentos Eróticos en Vegueta

Circuito de Narración Oral

Maratón de Cuentos

Las Palmas y varias localidades de Gran Canaria

Del 6 al 13

Bebecuentos

Escuela Infantil

CANDAS

Por determinar

Chiquicuentos: El bosque…

CP Poeta Antón / CP San Félix

CANDAS

Por determinar

Cellero´l Monologuista

Museu del Pueblu d´Asturies

Asociación Retornados Asturianos

Sábadu 14

17.30

Caleya Urbana

El Q

POLA LENA

Domingu 15

20.00

El mio güelu y yo

CP Virgen del Fresno

GRAU

Martes 17

12.45

Cuentiquinos n´asturiano

CRA Lena

Xueves 19

10.00

Ecolocuentos

Casa Cultura

EL BERRÓN

Viernes 20

18.30

El mio güelu y yo

CRA Cabu Peñes

Martes 24

10.30

Juglarías

Belmonte de Miranda

Miércoles 25

14.00

La cajita de los chiquicuentos

CRA Cabu Peñes

Jueves 26

10.30

Cuentiquinos

“Escolinos colos sos raigaños”. Los Xustos

Museu del Pueblu d´Asturies

Sábadu 28

17.00

“La biesca felechos”

ACostuBaxoTeatru / DeBajoCosteTeatro

Protagonistas Asturias

PUNTO RADIO ASTURIAS (97,9 FM)

Miércoles de 13.15 a 13.30

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es

 

 


 

 

ABRIL 2011

 

El Pola torna´l institutu

IES Alfonso II

UVIEU

Llunes 4

10.30

Festival d´AICA. Sindo monologuista

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Centru Municipal de El Lano

XIXÓN

Llunes 4

19.00

El mio güelu y yo

Biblioteca de Asturias

OVIEDO

Miércoles 6

18.00

Bebecuentos

Por Vanessa Peña

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 9

11.30

La cajita de los chiquicuentos

CP Clara Campoamor

RIAÑO – Langreo

Lunes 11

10.00

El Pola torna´l institutu

IES Luces

COLUNGA

Lunes 11

13.00

Bebecuentos

Escuela Infantil

VILLAVICIOSA

Martes 12

10.30

El mio güelu y yo

CP Clara Campoamor

RIAÑO – Langreo

Martes 12

13.00

La ley del cuchu

Teatru Toreno

CANGAS DEL NARCEA

Miércoles 13

20.30

El Bosque

(cuentos 3-6 años)

CP Poeta Antón

CANDAS

Jueves 14

10.00

El Pola

Pub La Galería

C/ Rivero. AVILÉS

Jueves 21

23.00

Caleya Urbana

Teatro Soto´l Barco

Viernes 22

20.15

Taller con bebés y padres y madres

Por Vanessa Peña

Biblioteca de Corral de Almaguer

(Toledo)

Lunes 25

 

El arte de contar historias. De los romances y las leyendas a la actualidad

Semana de la Edición y la Literatura Independiente

 Avilés 2011

Miércoles 27

20.00

El mio güelu y yo

CP José Bernardo

LANGREO

Jueves 28

10.00

Animales… como tu

(cuentos)

Casa Cultura

LLUANCO

Xueves 28

18.00

Sol y luna, arriba abajo

(cuentos y títeres para bebés)

Escuela Infantil

BIMENES

Viernes 29

11.30

Animales… como tu

Casa Cultura

BIMENES

Viernes 29

18.00

Animación xuglaresca

Mercau Tradicional

SANTA MARINA (Siero)

Sábadu 30

“La biesca felechos”

ACostuBaxoTeatru / DeBajoCosteTeatro

Protagonistas Asturias

PUNTO RADIO ASTURIAS (97,9 FM)

Miércoles de 13.15 a 13.30

Monólogos nel programa “Al Aldu”

 

TPA

(Televisión del Principado de Asturias)

Varios horarios

www.rtpa.es

 


 

MARZU / MARZO 2011

 

El mio güelu y yo

CP Miguel de Cervantes

XIXON

Martes 1

10.00

El mio güelu y yo

CP San Miguel

XIXON

Martes 1

12.30

El mio güelu y yo

CP Llanera

Miércoles 2

12.40

El mio güelu y yo

CP Guillén Lafuerza

UVIEU

Xueves 3

11.00

El mio güelu y yo

CP La Ería

UVIEU

Xueves 3

12.30

Bebecuentos

Biblioteca Miguel González Garcés

CORUÑA

Sábado 5

11.30

Festival d´AICA. Sindo monologuista

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Centru social del Pieloro

CARREÑO

Sábado 5

19.00

Cellero´l Monologuista

Café Marx

LUGONES

Viernes 11

20.30

El mio güelu y yo

CP Noega

XIXON

Martes 15

11.30

Escucho / Escoito

CP Parque Infantil

UVIEU

Miércoles 16

11.00

Festival d´AICA. Sindo monologuista

(Asoc. Intérpretes de la Canción Asturiana)

Centru social de Carrio

CARREÑO

Sábado 19

19.00

El mio güelu y yo

CP Canapés

AVILÉS

Lunes 21

10.00

Cellero´l Monologuista<